Advert
Advert Advert Advert

Samsun Sanayi ve Ticaret Odası Ağustos ayı toplantısı yapıldı

Samsun Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Çarşamba Havaalanı kapatıldıktan sonra, şehrin ticaret ve turizm alanında büyük sıkıntılar yaşadığını belirterek, "Havaalanın 3 aydan fazla kapalı kalmasına tahammül edemeyiz.

Samsun Sanayi ve Ticaret Odası Ağustos ayı toplantısı yapıldı
Samsun Sanayi ve Ticaret Odası Ağustos ayı toplantısı yapıldı Yalçın Karataş

Samsun Sanayi ve Ticaret Odası Ağustos ayı toplantısı Davut Altan Meclis Salonu'nda gerçekleşti. Toplantıda ağustos ayının değerlendirmesini yapan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Çarşamba Havaalanın kapalı olmasının şehri sıkıntıya soktuğunu söyledi.

MAĞDURUZ

Havaalanı kapatıldıktan sonra büyük bir zaman kaybı yaşandığını kaydeden Murizoğlu, "Samsun'da havaalanı kapandıktan sonra ticaret ve turizm alanında büyük bir sıkıntı içine girdik. Hava limanımız kapalı ve biz komşu illerden uçmak zorunda kalıyoruz. Büyük bir zaman kaybı ile karşı karşıyayız. Şehrimizde gidiş ve geliş alternatifleri çok fazlaydı. Bu alternatifleri komşu illerde bulamıyoruz. Büyük bir mağduriyet içerisindeyiz.

Bu mağduriyetin devam etmemesi için, bize verilen 3 aylık çerçevede havaalanının yapılmasını istiyoruz. 3 aydan fazlasına tahammüllümüz yok. Samsun TSO olarak ilgili birimlerin hepsine bu konu ile alakalı yazılarımızı gönderdik. Umarım bu süreç daha fazla uzamaz. Aksini düşünmek bile istemiyoruz" dedi.

Kaynak; samsunkulishaber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Uyar'dan Alaçamlı Muhtarlarla İstişare Toplantısı
Başkan Uyar'dan Alaçamlı Muhtarlarla İstişare Toplantısı
Fındıkta bilinçli budamayı öğrendiler
Fındıkta bilinçli budamayı öğrendiler