Advert
Advert

Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu

Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 95'inci yıldönümü Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen tören ile kutlandı.

Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu
Samsun'da 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkusu Yalçın Karataş
Advert

Kutlamalar kapsamında ilk olarak Atatürk Anıtı'na çelenk bırakıldı.  Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ardından Samsun Valisi Osman Kaymak, anıt şeref defterini imzaladı.  

'HÜRRİYETTEN ASLA VAZGEÇMEYİZ' 

Şeref defterini imzalayan Samsun Valisi Kaymak, "Yüce milletimiz ve kahraman ordumuz, kutsal saydığı değerler uğrunda şartlar ne kadar olumsuz olursa olsun, düşman ne kadar güçlü olursa olsun yılmadan mücadelesini sürdürerek bu zaferi kazanmıştır. Toprakları işgal altında olan milletimize, bağımsızlığı yaşatan, milletimizin hürriyetinden asla vazgeçemeyeceğini dünyaya gösteren bu zaferle Türkiye Cumhuriyeti'nin temelleri atılmıştır" dedi. 

PROTOKOL VALİLİK'TE BULUŞTU 

Protokol üyeleri daha sonra Samsun Valiliği'nde buluştu. 

Vali Osman Kaymak, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Valilik Yaşayan Atatürk Salonu'nda tebrikleri kabul etti. 

HALKI SELAMLADILAR 

Cumhuriyet Meydanı'ndaki kutlamalarda askeri araç üstünde Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün törene katılanların bayramını kutladı. 

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. 

Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı ve Garnizon Komutanlığı'na bağlı subaylar günün anlam ve önemine istinaden konuşmalar yaptı. 

3 öğrenci ve Kıbrıs Gazisi Halil Senbaş şiirler okudu. 

Daha sonra Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü tarafından mini konser düzenlendi. 

Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi tarafından halk oyunları sergilendi. 

Program Sahra Sıhhiye Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı Bandosu ile lise ve dengi okullar, yaya askeri birlikler, çevik kuvvet ve Muharip Gaziler tarafından yapılan tören geçisi ile son buldu. 

PROTOKOLDEN BÜYÜK İLGİ 

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen programa Samsun Valisi Osman Kaymak ve yardımcısı Recep Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün ve eşi, OMÜ Rektörü Sait Bilgiç, İlkadım Kaymakamı Turan Atlamaz, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Baro Başkanı Kerami Gürbüz, SGK İl Müdürü Ünal Kaya, Tarım İl Müdürü Nail Kırmacı, Kredi ve Yurtlar Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürü Cihan Alagöz, İl Sağlık Müdürü Yusuf Güney, gaziler, askeri erkan, emniyet teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Öte yandan program bu akşam 19.30'da Ömer Halis Demir Çok Amaçlı Salon'da resepsiyon düzenlenecek. 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beyin felcinde zamana karşı yarış
Beyin felcinde zamana karşı yarış
Ferrero'dan birinciye ödül!
Ferrero'dan birinciye ödül!