Advert

Kore Gazisi, Zafer Kutlamasına Damga Vurdu

Samsun’da, 30 Ağustos Zaferi Bayramı törenlerle kutlanırken, 87 yaşındaki Kore Gazisi Selahattin Erzincan'ın ölmeden önce isteğinin yerine getirildi.

Kore Gazisi, Zafer Kutlamasına Damga Vurdu
Kore Gazisi, Zafer Kutlamasına Damga Vurdu Yalçın Karataş

Samsun'daki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına  katılmak isteyen kore gazisi  87 yaşındaki Selahattin Erzincan, tören alanına sandalyede taşınarak getirilirken duygu yüklü anlar yaşandı.

TÖREN ALANINA GETİRİLDİ 

Yürümekte zorluk çeken ve gazilerin yardımıyla taşınarak sandalyeye oturtulan Kore Gazisi Selahattin Erzincan törene damga vurdu. Kore gazisinin son istediğini, gazi arkadaşları tören alanına sandalyede taşıyarak yerine getirdi. 

'SON İSTEĞİM BUYDU'

 Zafer Bayramı kutlamalarına katılmayı her şeyden çok istediğini ifade eden Kore Gazisi Selahattin Erzincan, “Bu bayram çok önemli bir bayram. Bu zamana kadar çok şehit verdik. 87 yaşındayım. Şükürler olsun bugüne geldik. Ne mutlu ki bana, bu mübarek bayramları görüyorum. Yürümekte zorlanıyorum. Taşıyarak buraya getirdiler. Sandalyeye koyarak kucakta taşıdılar. Kaslarım çok zayıfladı. Böyle bayramlara birisi getirirse ancak gelebiliyorum. Astım bronşit ve kalp damarlarımda çatlamalar var. Buraya gelmek benim son isteğimdi. Başka bir isteğim yok. Gösterileri izlerken çok duygulandım. Bugün beni 87 yıl geriye gönderdi” dedi. 

BAŞKAN YILMAZ'IN MAKAM ARACIYLA 

 Protokol üyelerinin de büyük ilgi gösterdiği Kore Gazisi, tören sonrasında ise Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın makam aracıyla evine gönderildi.

Kaynak; samsungazetesi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çoban istihdam desteklemeleri ödeniyor
Çoban istihdam desteklemeleri ödeniyor
Yeni Çarşamba Devlet Hastanesi inşaatı 6 ay içerisinde tamamlanacak
Yeni Çarşamba Devlet Hastanesi inşaatı 6 ay içerisinde tamamlanacak