Advert Advert
Advert Advert

Başkan Tok'tan Namaz Sonrası Şehit Kabir Ziyareti

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok Bayram Namazını Fevzi Çakmak Camii'nde kıldı.

Başkan Tok'tan Namaz Sonrası Şehit Kabir Ziyareti
Başkan Tok'tan Namaz Sonrası Şehit Kabir Ziyareti

İlk bayramlaşma merasimini bayram namazı çıkışında bir araya geldiği camii cemaati ve vatandaşlar ile gerçekleştiren başkan Tok; “İnsanı insan yapan ve bütün erdemlerin birlikte yaşandığı dini bayramlarımızdan birisi olan Kurban Bayramı’nın sevgiye, barışa, kardeşliğe hoşgörüye ve güzel yarınlara umut olmasını diliyor. Başta ülkem, değerli hemşerilerim ve tüm İslam alemine huzurlar getirmesini temenni ediyorum. Bayramımız kutlu ve mutlu olsun." diye konuştu.

Namaz Sonrası Şehit Kabir Ziyareti

Bayram namazı sonrasında Kıranköy’de bulunan şehit mezarlıklarını ziyaret eden Başkan Tok, şehitlerin kabir başlarında dua edip topraklarını suladı.

Şehit kabirlerini tek tek gezen Başkan Tok; “Bu gün tüm yurtta mübarek Kurban Bayramını kutlayabiliyor, çocuklarımız gülüp oynayabiliyor ve ibadetlerimizi yerine getirebiliyorsak, bunu canları uğruna bu toprakları vatan yapan şehitlerimize borçluyuz. Vatanımıza ve istiklalimize kasteden hain düşmanlara karşı yurdumuzun her karış toprağını aziz kanlarıyla sulayan şehit ve gazilerimiz olduğu için gururluyuz.

Onlar sayesinde bu vatan toprakları üzerinde özgürce yaşıyoruz. Ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Buna kalkışanlar gerekli cevabı almış ve alacaktır. Ülkemizin bağımsızlığı uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Erdoğan Tok
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeşilyurt AVM'den ısıtan hediye
Yeşilyurt AVM'den ısıtan hediye
Samsun'dan kısa kısa
Samsun'dan kısa kısa