Advert
Advert

Ambulansla düğüne giden 112 ekibi olayında flaş gelişme!

Edinilen bilgilere göre geçtiğimiz günlerde Bafra 112 Acil Servis istasyonunda nöbetçi olan acil servis ekipleri akşam saatlerinde bir meslektaşlarının oğlunun sünnetine ambulanslarla katıldı.

Ambulansla düğüne giden 112 ekibi olayında flaş gelişme!
Ambulansla düğüne giden 112 ekibi olayında flaş gelişme! Yalçın Karataş

Bafra’da görevli 3 ambulans 9 çalışanıyla birlikte Ali Kale Turistik Tesislerinde ki sünnet düğününe gittiği sırada oradan tesadüfen geçen Kaymakam Ali Fuat Türkel park halinde ki ambulansları görünce gerçek ortaya çıktı.

DUYARLI KAYMAKAM

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, “Tesadüfen o sokaktan geçerken üç ambulansı arka arkaya park etmiş vaziyette gördüm dikkatimi çekti. Orada bir vaka olsa çakarları yanıyor olması lazım. Sivil araç şeklinde park edildiğini görünce olayı araştırdık orada bir sünnet düğünü olduğunu ve 112 personelinin de ambulans ile bu düğüne katıldığını tespit ettik. Araçların fotoğraflarını çekerek durumu bir yazı ile İl Sağlık Müdürüne bildirdim ve gerekenin yapılmasını istedim.” Diye konuştu.

İSTASYONLAR KRTİK ÖNEM TAŞIYOR

Acil servis çalışanlarının nöbet yerini terk etmesi kabul edilebilir bir şey değildir. Özellikle devletin resmi aracıyla şahsi işlerini görmek olur şey değildir. Kaldı ki acil bir vaka olsa o personel orada sesten ne telsiz duyabilir nede telefonu duyar. Kaldı ki 112 Acil servis ekipleri için nöbet istasyonları var bu istasyonların yerleri dahi kritik önem taşıyor. İnsan sağlığı her şeyden önemli dolayısıyla bu durum büyük önem arz etmektedir. 112 çalışanlarının nöbet yerini terk etmesi kabul edilebilir bir durum değildir.” Dedi.

GEREKEN YAPILACAK

Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel’in durumu bildirmesi üzerine Samsun İl Sağlık Müdürlüğü konuyla ilgili soruşturma başlatacaklarını belirtti.

Olayla ilgili olarak İl Sağlık Müdürü Yusuf Güney yaptığı açıklamada, “Öncelikle Bu Personeller hakkında soruşturma başlatacağız.Araştırmacılar gelip araştıracaklar Burada kim suçluysa ona ceza vereceğiz.Düğün salonuna gitmeleri yada başka bir yerde yemek yemeleri kesinlikle yasaktır. Böyle bir şey kabul edilemez. Komuta merkezinde izin almadan nöbet yerini terk edemezsin. Komuta Merkezinden izin alındımı alınmadı mı bilmiyoruz. İncelenecek onu şuan tam olarak bilmiyoruz gelip araştıracaklar. Görev yerini terk etmek için izin istemekte ayrı bir suçtur.Yasal Olmayan bir şey için izin istemek suç, vermek de ayrı bir suçtur.Komuta Merkezi izin vermişse oda suç işlemiştir ve komuta merkezinde izin verenler içinde gereği yapılacaktır. Bunlar hakkında bizim tarafımızdan soruşturma başlatılacaktır.657 Kanuna Göre neyse cezaları verilecektir.” Dedi.

Kaynak; brthaber 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu'da maden ocağında göçük
Bolu'da maden ocağında göçük
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı