Advert

İnternet Medyası'ndan kurum ziyaretleri

İnternet Medyası ve Bilişim Federasyonu(İMEF) Samsun İl ve İlçe Temsilcileri, Basın Enformasyon Samsun İl Müdürü Mücahit Taşkın ile Basın İlan Kurumu Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar'ı ziyaret etti.

İnternet Medyası'ndan kurum ziyaretleri
İnternet Medyası'ndan kurum ziyaretleri Yalçın Karataş

İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu(İMEF) Samsun İl Temsilcisi Haydar Öztürk, İMEF İlkadım İlçe Temsilcisi Adnan Arslan, İMEF Atakum  İlçe Temsilcisi Sedat Öksüzoğlu, İMEF Canik İlçe Temsilcisi Yalçın Karataş biraraya gelerek Basın Enformasyon Samsun İl Müdürü Mücahit Taşkın ile Basın İlan Kurumu Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar'ı ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyaretlerde İMEF İl ve İlçe Temsilcileri, Samsun'da nitelikli yayın yapan internet gazeteleri ile ilgili Basın Enformasyon Samsun İl Müdürü Mücahit Taşkın ile Basın İlan Kurumu Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar'a bilgiler verdi.  

Basın Yayın Enformasyon Samsun İl Müdürü Taşkın, İMEF Samsun İl  ve İlçe Temsilcilerinin yaptığı ziyarette internet medyasının henüz bir yasasının olmadığını, yasanın yürürlüğe girmesi ile internet haber sitelerinin hem resmiyet kazanacağını hemde bugünkinden daha çok ilgi göreceğini söyledi. İnternet medyası çalışanlarının şuan yasa olmadığı için sarı basın kartı alamadıklarını belirten Taşkın, yasanın çıkması ile birlikte Samsun'da internet gazetelerinde çalışanlarınında gerekli yükümlülükleri yerine getirmek koşulu ile sarı basın kartı alabilecekleri söyledi. Basın Yayın Enformasyon Samsun İl Müdürü Mücahit Taşkın, Samsun'da önemli haber sitelerinin bulunduğunu da dile getirdi.

İMEF Samsun İl ve İlçe Temsilcileri daha sonra Basın İlan Kurumu Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar'ı ziyaret etti. Basın İlan Kurumu Samsun Şube Müdürü Bayraktar'da Samsun'da bulunan belli başlı haber sitelerini önemsediğini kaydederek, internet medyasının önünün açık olduğunu söyledi. İnternet gazeteciliği ile ilgili yasanın çıkması ile bu yayın organlarınında resmi ilan hakkında yararlanabileceğini vurgulayan Mustafa Bayraktar, İMEF bünyesinde Samsun'da oluşturulan il ve ilçe temsilciliklerinin de önemli olduğuna dikkat çekti.

İMEF Samsun İl  Temsilcileri Haydar Öztürk, İMEF İlkadım İlçe Temsilcisi Adnan Arslan, İMEF Atakum İlçe Temsilcisi Sedat Öksüzoğlu ve İMEF Canik İlçe Temsilcisi Yalçın Karataş'ta her iki ziyarette ayrıca İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu bünyesinde Türk İnternet Medyası Birliği'nin kurulacağını ve bu birliğin ilerleyen süreçte bir şubesinide Samsun'da açacaklarını ifade etti. 

Gerçekleşen ziyaretler kapsamında İnternet Medya ve Bilişim Federasyonu(İMEF) Samsun İl ve İlçe Temsilcileri ayrıca Samsun Gazetesi ve Samsun Canlı Haber'i de ziyaret ederek Erdal Bozkurt ile görüştü.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çoban istihdam desteklemeleri ödeniyor
Çoban istihdam desteklemeleri ödeniyor
Yeni Çarşamba Devlet Hastanesi inşaatı 6 ay içerisinde tamamlanacak
Yeni Çarşamba Devlet Hastanesi inşaatı 6 ay içerisinde tamamlanacak