Advert
Advert Advert

Yurt: Modern ve Estetik Bir Samsun İçin Destek Bekliyoruz

Samsun’u daha modern ve estetiği yüksek bir görünüme kavuşturmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, saha çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yurt: Modern ve Estetik Bir Samsun İçin Destek Bekliyoruz
Yurt: Modern ve Estetik Bir Samsun İçin Destek Bekliyoruz Yalçın Karataş
Advert

 Kenti çirkinliklerden ve kötü görüntülerden arındırmak için yoğun mücadele veren belediye kadroları, vatandaşlardan da destek bekliyor. 

    Estetik konusunda Samsun’da çok önemli çalışmalar gerçekleştiriliyor. Ana caddeler üzerindeki köprüler, viyadükler, üst geçitleri boyayan Samsun Büyükşehir Belediyesi ekipleri, peyzaj ve çevre düzenlemeleri ile ortak kullanım alanlarına hayat veriyor.

Hayatı kolaylaştırmak amacıyla Milli Mücadele şehrini kent mobilyalarıyla süsleyen belediye, tabela, metruk yapı, sıvasız boyasız bina ve kaçak yapı çirkinliklerini de ortadan kaldırıyor.  İşgal altında tutulan otoparkları ve yeşil alanları yeniden tasarlayıp düzenleyerek disiplin altına alan ekipler, orta refüjleri yeşillendiriyor, kavşakları ve boş duvarları ise çiçeklendiriyor. 

    Deaflympics Olimpiyat Oyunları sürecinde hızlandırılan estetik çalışmalarını aynı kararlılıkla sürdüren Samsun Büyükşehir Belediyesi, daha hızlı yol kat edilmesi için vatandaşlardan ilgi ve destek bekliyor. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, herkesin ortak evi olan kenti güzelleştirmeye, farklı ve güzel bir panoramik görünüme kavuşturmaya devam edeceklerini söyledi. 

     Hizmetleri vatandaşlarla el ele yapmak istediklerinin altını çizen Genel Sekreter Yardımcısı Yurt, “Çağdaş, modern ve estetik değeri yüksek kentler, her zaman ilgi görmektedir. Dünya’nın her yerinde bunu rahatlıkla görmek mümkündür. Turizmi markalaşmış, şehirleriyle ön plana çıkmış ülkelere baktığınızda estetik ile modernliği aynı anda görüyoruz. ‘Marka şehirlerden neden birisi Samsun olmasın’ anlayışından yola çıkarak şehrimizi adeta ilmek ilmek işleyerek yeniliyoruz. Bu çalışmalarımızı ve hizmetlerimizi şehrimizin katma değerinin yükselmesi için gerçekleştiriyoruz. Samsun, hepimizin ortak paydası, evidir. El ele verirsek, daha hızlı ve güzel sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Bu nedenle tüm vatandaşlarımızdan fikir ve çalışmalarımıza destek bekliyoruz.” değerlendirmesini yaptı. 

    Son zamanlarda aldıkları olumlu tepkilerin arttığına dikkat çeken Mustafa Yurt,  bilinçli ve doğru üslup kullanarak eleştiren vatandaşlara da teşekkür etti. Estetikte küçük dokunuşlarla büyük farkındalıklar oluşturma çabası içinde olduklarını dile getiren Yurt,  “Kalkanca, Baruthane, Liman, Cedit, Karasamsun ve Kadifekale mahallelerinin sahile bakan kısımlarındaki meskenleri boyadık.  Görüntü kirliliği ortadan kalkıp ortaya cıvıl cıvıl görüntü çıktı. Bunun haricinde köprülü kavşaklar ve viyadükleri 6 renge boyayarak, estetik açıdan panoramik manzaraya kavuşturduk. Ağaçlandırma, yeşillendirme, çiçeklendirme, peyzaj çalışmalarımız ise şehrimizin süsleri oldu.  Bunlara devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.  

MÜCADEYE DEVAM EDECEĞİZ

    Metruk ve kaçak binaları yıkarak çirkin görüntüleri ortadan kaldırma noktasında mücadeleye devam edeceklerini bildiren Yurt, “Estetik ve modern kent görünümü için yapmamız gereken tüm çalışmaları ve yatırımlarımızı planladığımız takvim çerçevesinde sürdürüyoruz. Lakin kaçak ve metruk yapılarla ilgili yapılacak çok çalışma var. Dış cephe iyileştirme çalışmaları kapsamında da gözün görebileceği mesafedeki çirkin sıvasız binaların sıvanıp boyanması noktasında herkesten yardım talep ediyoruz. Bunları neden yapıyoruz. Çünkü Samsun’un kazanmasını, şehrimizin tüm dünyada tanıtılmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu