Advert
Advert

Iraklı Hammoodi Samsun'da ayağa kalktı!

Skolyoz hastalığı nedeniyle ayakta duramayan, yürüyemeyen ve sürekli bel ağrısı çeken Iraklı Dhamya Hammoodi, Samsun’da gördüğü tedavi sonucu sağlığına kavuştu.

Iraklı Hammoodi Samsun'da ayağa kalktı!
Iraklı Hammoodi Samsun'da ayağa kalktı! Yalçın Karataş
Advert

Iraklı 53 yaşındaki Dhamyaa Hammoodi, 5 yıldır bel ağrısı çekiyordu. Bu ağrılar dolayısıyla hayatı gittikçe zorlaşmıştı. Aynı zamanda yürümede, ayakta durmakta da güçlük çekiyordu. Uzun yol gidemez bir durumdaydı. Yaptığı araştırmalar sonucunda tedavi için Samsun'a gelmeye karar verdi. Samsun'da yapılan muayeneler sonucunda hastanın belinde eğrilik ve hassasiyet olduğu anlaşıldı. Çekilen X-Ray ve MR'da belinde kayma, daralma ve skolyoz olduğu tespit edilen Iraklı hasta VM Medicalpark Samsun Hastanesi’nde yapılan 3 saatlik ameliyatın ardından sağlığına kavuştu. Hastanın ameliyat sonrası skolyozu yüzde 35'ten 5'e geriledi.

ARTIK DESTEKSİZ YÜRÜYOR

VM Medicalpark Samsun Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'nden Prof. Dr. Turgut Nedim Karaismailoğlu, Dhamya Hammoodi'nin tedavi süreci hakkında şu bilgileri verdi: "Hasta ameliyat edilerek belindeki darlık açıldı, skolyozu ve kayması düzeltildi. Ameliyattan iki gün sonra ayağa kalktı. Yürümede büyük zorluk çeken hastamız artık desteksiz yürümeye başladı, belindeki tüm problemler düzeldi. Ameliyattan sonra üçüncü gün ise herhangi bir sağlık sorunu olmadan taburcu edildi."

"AYAKTA DURMA HAYALİMİ SAMSUN’DA GERÇEKLEŞTİRDİM"

Iraklı Dhamyaa Hammoodi ise duygularını şöyle dile getirdi: "Hayatım çekilmez bir haldeydi. Sürekli belim ağrıyordu. Bana Prof. Dr. Turgut Nedim Karaismailoğlu'nu önerdiler. Yürümek, ayakta durmak hayal gibi geliyordu. Doktorum sayesinde tüm sağlık sorunlarımı yendim. İkinci gün ayağa kalktım. Hiçbir şekilde destek almadan yürümeye başladım, gerçekten her şey iyiye gitti. Samsun'da şifa buldum. Beni iyileştiren doktorum Turgut Bey'e minnettarım, her şey için çok teşekkür ederim."

VM Medicalpark Samsun Hastanesi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ferrero'dan birinciye ödül!
Ferrero'dan birinciye ödül!
Kavak Mehmetçiğin Yanında
Kavak Mehmetçiğin Yanında