Advert
Advert Advert

Samsun fındık alım noktaları adres ve telefon numaraları!

Toprak Mahsulleri Ofisi Samsun fındık alım noktaları, fındık depoları açık adresleri, ekip şefleri ve telefon numaralarını haberimizde bulabilirsiniz.

Samsun fındık alım noktaları adres ve telefon numaraları!
Samsun fındık alım noktaları adres ve telefon numaraları! Yalçın Karataş
Advert

Toprak Mahsulleri Ofisi  Samsun fındık alım noktaları, fındık depoları açık adresleri, ekip şefleri ve telefon numaralarını haberimizde bulabilirsiniz.

Toprak Mahsulleri Ofisi'den yapılan açıklamaya göre; alım fiyatları Giresun kalite 10.50 TL/Kg – Levant kalite; 10.00 TL/Kg olduğu bildirildi. Açıklamada ayrıca; 21 Ağustos 2017 tarihinde başlayan fındık alımları ekte listesi sunulan 37 noktada  200 kişilik ekiple devam etmektedir denildi. 

TMO tarafından kamuoyuna yapılan açıklamada şu sözlere yer verildi: "Bugün itibariyle 8.000 üreticiden 13.500 ton fındık satın alınmıştır. 60 milyon TL ödeme yapılmıştır.

Giresun Ticaret Borsası ile yapılan işbirliği kapsamında Giresun’da bulunan lisanslı depolarda TMO olarak fındık satın alınmaya başlanmıştır.

Üreticiler randevularını www.tmo.gov.tr internet adresinden ve alım noktalarından alabilirler. Önümüzdeki günler için 37 bin üreticiye, 90 bin ton fındık için randevu verilmiştir. Her geçen gün günlük alım kapasitesi artırılmakta, ilave randevular açılmaktadır. Üreticilerimizin Lehine Yapılan İlave Düzenlemeler;

TMO’ya fındık satacak üreticilerin dekar başına teslim edeceği ürün miktarı 130 kg’a çıkarılmıştır.

 Fındık alımlarında uygulanan çürük oranı %3’ten %5’e, çatlak oranı %2’den %7’ye çıkarılmış, asgari randıman oranı % 40’dan % 37’ ye düşürülmüştür.

Ödemeler 15 günden 1 haftaya çekilmiştir.

Alım noktaları 18’den 37’ye çıkarılmıştır.

“Fındık Stratejisi” kapsamında 2017 yılı ürünü için fındık üreticilerine alan bazlı gelir desteği 170 TL/da ile mazot, gübre ve toprak analizi olarak da 13 TL/da üzerinden destekleme yapılacaktır.

Üreticilerimiz fındık alımları konusunda her türlü bilgi ve şikâyeti Alo Ürün Hattı’na da [(312 416 34 10-14 (5 hat)] bildirebilirler."

Samsun fındık alım noktaları
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu