Advert

Süleyman Aslankaya çiftçilere uyarıda bulundu!

Kavak Ziraat Odası Başkanı Süleyman Aslankaya, çiftçilere toprak tahlili uyarısında bulundu.

Süleyman Aslankaya çiftçilere uyarıda bulundu!
Süleyman Aslankaya çiftçilere uyarıda bulundu! Yalçın Karataş
Advert

Aslankaya, yaptığı açıklamada, bilinçsiz gübre kullanımının hem toprak yapısının bozulmasına ve hem de israfa yol açtığını söyledi.

"Gübre toprağın vitaminidir. Bilinçsiz gübre kullanımı hem toprak yapısının bozulmasına, hem de israfa yol açıyor." diyen Aslankaya, şu uyarılarda bulundu:

"Yine de pek çok üreticimiz bilinçsiz gübre kullanıyor. Yani toprak tahlili yaptırılmadan toprağın ihtiyaç duyduğu gübre belirlenmeden, 'fiyatlı gübreyi kullanırsam daha çok ürün alırım' düşüncesi yalnıştır. Halbuki toprağın belki de en ucuz gübreye ihtiyacı var. Bunun için de toprak tahlili yaptırmak gereklidir. Biz, Ziraat Odası olarak gittiğimiz köy çalışmalarında çiftçi kardeşlerimize toprak tahlilinin önemini anlatıyoruz."

Aslankaya, tahlile gönderilecek toprak numunesinin hayvan yatağı, ağaç altı, tümsek ve çukur olmayan değişik ve çeşitli bölümlerden alınması gerektiğini de sözlerine ekledi. 

- Geldi'den Ladik Belediyesine ziyaret

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Geldi, Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı'yı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Geldi, daha sonra yapımında sona yaklaşılan Ladik Belediyesi yeni hizmet binasında incelemelerde bulundu.

Ziyarette Geldi'ye AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel ile AK Parti Ladik İlçe Başkanı Fikret Baştan da eşlik etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Can Çevik son saniyede uçurdu 73-70
Deniz Can Çevik son saniyede uçurdu 73-70
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek