Advert
Advert

Hacılar Ziyaretten Çok Memnun

Bu yıl kutsal topraklara giden 309 hacıyı ziyaret edecek olan Başkan Tok, bugüne kadar 144 hacıyı evlerinde tek tek ziyaret ederek hacıların ibadetlerinin kabul olmasını diledi ve hayır dualarını aldı.

Hacılar Ziyaretten Çok Memnun
Hacılar Ziyaretten Çok Memnun Yalçın Karataş
Advert

Her fırsatta halkla bir araya geldiklerini ifade eden Başkan Tok, yaptıklarını ziyaretlerle vatandaşlarla aralarında oluşturdukları gönül bağını kuvvetlendirdiklerini söyledi. 
 İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kutsal topraklardan dönen hacıları evlerinde tek tek ziyaret etmeye devam ediyor. İlkadım Belediyesi İletişim Merkezi tarafından kutsal topraklara giderek hac vazifesini yerine getiren hacıların adres, isim ve irtibat bilgilerini tespit ediliyor. Tespit edilen bilgiler doğrultusunda planlanan ziyaretlerle Başkan Tok, tüm hacıları evlerinde tek tek ziyaret ediyor. Yaptığı ziyaretlerde hacılara Kâbe motifli Kur'an-ı Kerim hediye eden Tok, hem vatandaşlarının hayır dualarını alıyor, hem de gönül bağlarını kuvvetlendiriyor.


 HACILAR ZİYARETLERDEN MEMNUN
Geleneksel hale getirilen hacı ziyaretlerini her yıl gerçekleştirdiklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, “ Allah’a şükürler olsun. İlkadım ilçemiz genelinde 309 hacımız kutsal topraklarda görevlerini yerine getirip kazasız belasız evlerine döndüler. Bizlerde belediye olarak planlamış olduğumuz ilk hacı ziyaretlerimize Iğdır Şehidimiz Burak Zor ‘un anne ve babasını ziyaret ederek başladık. Şu ana kadar 144 hacımızı tek tek evlerinde ziyaret ettik ve hayır dualarını aldık. Hacılarımızla ziyaret esnasında bir aile oluyoruz. Ziyaretlerimiz çok samimi bir ortamda gerçekleşiyor. Kendileri o kutsal topraklarda yaşadıkları güzel anılarını bizlere anlatma imkânı buluyor. Bizlerde hacılarımızı dinleyerek o kutsal toprakların hazzını tekrar tekrar yaşamış oluyoruz. Biz İlkadım olarak vatandaşlarımızla büyük bir aileyiz. Bu güçlü aile bağlarını vatandaşlarımızın iyi ve kötü günlerinde hep yanlarında olmamıza bağlıyız. Hacılarımızı bu kutsal görevi yerine getirdikleri için tekrar tekrar tebrik ediyor, hayırlı olsun dileklerimizi iletiyoruz" diye konuştu.

 

ilkadım belediyesi erdoğan tok hacı ziyareti
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ferrero'dan birinciye ödül!
Ferrero'dan birinciye ödül!
Kavak Mehmetçiğin Yanında
Kavak Mehmetçiğin Yanında