Advert
Advert Advert

Bafra Belediyesi Bu Yıl 25 Milyon Liralık Yol Yatırımı Yaptı

Bafra Belediyesi bu yıl içinde şu ana kadar 25 milyon tutarında beton yol ve sıcak asfalt çalışması yaptı.

Bafra Belediyesi Bu Yıl 25 Milyon Liralık Yol Yatırımı Yaptı
Bafra Belediyesi Bu Yıl 25 Milyon Liralık Yol Yatırımı Yaptı Yalçın Karataş
Advert

Bafra Belediyesi bu kapsamda 55.000 metre beton yol ile 40.000 tondan fazla sıcak asfalt döktü. 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Personelimiz, araç ve iş makinelerimiz ile bu yıl çok yoğun bir yol çalışması yaptık. Yaptığımız çalışmaların tutarı 25 milyon lira civarındadır.

139 mahallemiz 2.600 kilometre yolumuz var. Her mahallemize ulaşmaya çalışıyoruz. Belli bir program dâhilinde ilerliyoruz. Buna göre pek çok mahallemizde daha çalışmamız olacak. İlçe merkezimizde son olarak Mevlana, Fevzi Çakmak, Alparslan mahallerimiz ile Sanayi Sitemizin tüm yollarında asfalt çalışması yaptık. Kızılırmak mahallemizde kaldırım çalışmaları bittiğinde asfalt çalışmalarına başlayacağız. Meteorolojiyi yakından takip ediyoruz. İklim şartlarında bir bozulma tahmini var. Hava şartları düzeldikçe çalışmalarımız hızla devam edecek. Buna göre Kızılırmak ve Dededağ mahallelerimizde sıcak asfalt çalışmasına başlayacağız. Şu ana kadar 55.000 metre beton yol, 2.230 kamyon yol çakıllama, mıcır serme ve bypass, 40.000 tondan fazla sıcak asfalt çalışmasını yaptık. İlçemizde ki yol problemini azalttık. Daha da azaltmaya devam edeceğiz.”

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yeni çalışmalar hakkında da sözlerini şöyle sürdürdü: “Cumhuriyet meydanımızda düzenleme çalışmalarına başladık. Çarşı Camii ve ayakkabıcılar arastasında baskı beton çalışmalarımız devam ediyor. Emekliler ve yaşlılarımız için İkinci Bahar Lokali’ni kuruyoruz. Belediye, Alaçam, Yaşar Doğu ve Tekel Caddelerimizde de baskı beton çalışması yapacağız.“ dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu