Advert

Atakum Gönüllüleri Derneği’nde Tiyatro söyleşisi

Atakum Gönüllüleri Derneği Yaşar Gündem ile aylık tiyatro söyleşileri yoğun katılımın yaşandığı etkinlikle başladı.

Atakum Gönüllüleri Derneği’nde Tiyatro söyleşisi
Atakum Gönüllüleri Derneği’nde Tiyatro söyleşisi Yalçın Karataş

Tiyatroya dair birçok konunun konuşulduğu etkinlikte, farklı kesimlerin bir araya geldi. Etkinlik sırasında tiyatro üstadı Yaşar Gündem katılımcıları hem güldürdü hem düşündürdü. Her ay yapılacak olan Aylık tiyatro söyleşilerinde sahne alan usta tiyatrocu Yaşar Gündem’’ Tiyatro sohbeti çok geniş bir kavram.

Herkes tiyatro yapabilir. Ama ilk önce tiyatroyu sevmek lazım Tiyatronun doğuşu taklitler ile başlamıştır. En iyi tiyatroyu ise çocuklar yapar. Bir tiyatroya gelip o tiyatro sonrası iki kişi veya bir mecliste oyun ile alakalı görüş alışverişinde bulunuluyorsa o tiyatro görevini yapmış demektir. Tiyatro yaşamın asla asla olmazıdır. Bu bağlamda Atakum Gönüllüleri Derneği olarak Kasım ayında tiyatro kurslarımıza başlayacağız. İsteğe göre de bir oyun çıkartıp bahara sahnelemeyi düşünüyoruz’’ dedi.

BAYRAM ÇELİK: ‘’SANATÇIYLA SANATSEVERİ BİR ARAYA GETİRMEK İSTEDİK’’

Etkinliğin oluşmasında büyük emeği olan Atakum Gönüllüleri Derneği Genel Sekreteri Bayram Çelik ise şunları söyledi: ‘’Bu etkinlikte dernek olarak yapmak istediğimiz sanatçıyla sanatı sevenleri bir araya getirmek. Bunu da başarabilmek için elimizden ne gelirse yapmaya çalışıyoruz.

Bu akşam ki tablo beni çok mutlu etti. Bu arada tiyatro etkinliğine Diyarbakır ve Tokat Niksar’dan katılımcıları olması ayrıca da bizlerin ne kadar doğru yol kat ettiğimizin bir göstergesi’’

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çoban istihdam desteklemeleri ödeniyor
Çoban istihdam desteklemeleri ödeniyor
Yeni Çarşamba Devlet Hastanesi inşaatı 6 ay içerisinde tamamlanacak
Yeni Çarşamba Devlet Hastanesi inşaatı 6 ay içerisinde tamamlanacak