Advert
Advert Advert

Hasta Hakları Günü Büyük Anadolu Hastaneleri'nde kutlandı

26 Ekim Hasta Hakları Günü, Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'nde düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Hasta Hakları Günü Büyük Anadolu Hastaneleri'nde kutlandı
Hasta Hakları Günü Büyük Anadolu Hastaneleri'nde kutlandı Yalçın Karataş
Advert

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri, Hasta Hakları Günü'nü hasta hakları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenledi. 

Çiftlik ve Meydan Hastaneleri önünde hastaneye gelen hasta ve yakınlarına çiçek dağıtan görevliler hasta hakları hakkında bilgilendirici broşürler dağıtırken, hastanede tedavi olan hastaları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini ilettiler. 

Detaylı bilgi almak isteyenleri ise bu alanda eğitimini almış görevlilerin olduğu hastanenin Hasta Hakları Birimi'ne yönlendiren görevlilere hasta ve hasta yakınları gösterdikleri sıcak ilgi, alaka ve destekleri için teşekkür ettiler.

HASTA HAKLARINA SAYGILI HASTANE

1998 yılında kabul edilen 26 Ekim  Hasta Hakları Günü'nün anlam ve önemini hatırlatmak, farkındalık oluşturmak amacıyla hastane olarak çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirten Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Kurumsal İlişkiler ve İş Geliştirme Müdürü Fatih Esen, "Hasta hakları, hasta ile sağlık çalışanları arasında bireysel ve toplumsal düzeyde ortaya çıkan sorunların çözümü, sağlık çalışanlarının hastaya ve hastanın sağlık çalışanlarına karşı görev ve sorumlulukları bilmesi, daha iyi sağlık ortamı için hasta ve sağlık çalışanlarının birlikte sahip çıkması gereken haklardır. 

Kaliteli sağlık hizmeti sunmak ve insan odaklı yaklaşımı benimsemek amacıyla her geçen gün kendini yenileyen, yenilerken, geliştiren, bu anlamda sağlıkta 21. yılını dolduran hastanemiz hasta hakları ile hastanın saygınlığının korunması, teşhis ve tedavinin her aşamasında hastanın aktif katılımı sağlanarak, hastaların kaliteli sağlık hizmeti alma ve sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi hedefleri doğrultusunda hareket etmektedir.

Bunu, içindeki insan sevgisi, kendilerini mesleklerine adamış, üstün nitelikli akademik kadrosu, hekimleri, sağlık personelleri ve destek hizmetlerinden oluşan ekipleri ile başarmakta, bundan da büyük mutluluk ve manevi haz duymaktadır." dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
'Çarşamba engelliler için ayrıcalıklı bir şehir'
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu
Ferrero Stefano Gaglıasso Borsa Meclisi'nde konuştu