Advert
Advert

Başkan Genç'ten 29 Ekim Mesajı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıldönümü ve 2023 vizyonu doğrultusunda, devletimizin ve milletimizin hedeflerine ulaşması için çalışıyoruz. Yaptığımız her yatırım hedefimize bizi biraz daha yaklaştırıyor” dedi.

Başkan Genç'ten 29 Ekim Mesajı
Başkan Genç'ten 29 Ekim Mesajı Yalçın Karataş

Bu yıl 94. yıldönümü kutlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Türk milleti, 29 Ekim 1923'te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurdurmayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin müdahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir. Bugün de geçmişte kazandığımız bu değerlerimizi sürdürme günüdür. Devletimize ve milletimize karşı yürütülen oyunları hep birlikte aşarak birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına ve 2023 hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum” dedi.

HEDEFE KATKI SAĞLAYACAK PROJELER

Cumhuriyetin 100 yılı ve 2023 hedeflerine ulaşılması için çalıştıklarını belirten Başkan Genç, “Devletimiz ve hükümetimiz bir yandan ülkemizi hedeflerine ulaştırmak ve yeniden dünyanın öncü devleti yapmak için çalışırken, bizler de her alanda yaptığımız çalışmalarla devletimizin hedeflerine ulaşması için katkıda bulunmayı amaçlıyoruz. Şehrimizde yaptığımız her yatırım hedefimize bizi biraz daha yaklaştırıyor. Daha önce yaptığımız yatırımlar ve devam etmekte olan Sancaktepe Projesi, Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi, Meşe Orman Park, hanım konakları, sıbyan mektepleri projeleri hep hedefimize ulaşmak için gerçekleştirdiğimiz yatırımlardır” ifadelerini kullandı.

DEMOKRASİNİN DOĞDUĞU TARİH

Mesajında, “Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalması, gelecek nesillerin milli ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmesi hepimizin en önemli görevidir" diyen Başkan Genç, şunları söyledi: “29 Ekim, demokrasinin doğduğu tarihtir. Cumhuriyetin ilanı ülkemizin tarihinde çok önemli bir dönüm noktasını oluşturmaktadır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyetin kurulmasında emeği geçen bütün İstiklal kahramanlarını rahmetle ve şükranla anıyorum. Cumhuriyetin 94. yılını hep birlikte idrak ediyor olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade eder, aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı'nı yürekten kutlarım.'' 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
‘Önemli hizmetleri hayata geçireceğiz’
‘Önemli hizmetleri hayata geçireceğiz’