Advert Advert

Başkan Yılmaz: Lojistik Köy 5 bin kişiye istihdam kapısı olacak

Samsun Lojistik Köy'ün öyküsünü Para Dedektifi'nde ekranlara taşıyacak olan Cem Seymen'in bu haftaki konuğu Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz oldu.

Başkan Yılmaz: Lojistik Köy 5 bin kişiye istihdam kapısı olacak
Başkan Yılmaz: Lojistik Köy 5 bin kişiye istihdam kapısı olacak Yalçın Karataş

   Uluslararası ulaşım projelerine ev sahipliği yapan Samsun'un Türkiye'nin Lojistik Merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Başkan Yılmaz, CNN Türk Para Dedektifi programını hazırlayıp sunan Cem Seymen ile birlikte Lojistik Köye gitti ve buranın ortaya çıkış hikayesini yerinde anlattı. 

LOJİSTİK KÖY SAMSUN EKONOMİSİNİN CAN DAMARI OLACAK

   Ekonomiden, istihdama, istihdamdan ihracata varıncaya dek tüm ayrıntıları Seymen'e anlatan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Lojistik köylerin Türkiye'nin 2023 hedefleri kapsamında büyük önem arz ettiğini dile getirerek, "Lojistik köyler hem şehir içi trafiği rahatlatan bir özelliğe sahip, hem de taşımacılığı hızlandıracak. Bu sayede Türk ürünleri dünyaya daha kolay ulaşacak ve küresel sermaye ile de daha kolay rekabet edebilecek.

Kara-demiryolu-hava ve deniz taşımacılığıyla dünyanın dört bir yanına ulaşan ürünlerimizin, ülke ekonomimize ve şehrimize önemli artılar kazandıracak olması da son derece önemli. Bunun yanında büyük bir istihdam yaratacak. 5 bin kişiye iş imkânı sağlayacak bir merkez burası. Artık projede sona geldik diyebiliriz. Burası Samsun ekonomisinin can damarının attığı bir yer olacak" diye konuştu.

    Ekonomiye büyük değer katacak Lojistik Merkezin tüm detaylarıyla anlatıldığı program Pazar akşamı Saat 22:00'da CNN Türk ekranlarında yayınlanacak.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alaçam'ın İmar Planları Yenileniyor
Alaçam'ın İmar Planları Yenileniyor
Bafra Belediyesi, vatandaşları kitapla buluşturdu
Bafra Belediyesi, vatandaşları kitapla buluşturdu