Advert
Advert Advert Advert

Geleceğin yazılımcıları Canik'te yetişiyor

Canik Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından çocukları teknoloji üretmeye teşvik etmek amacıyla düzenlenen 'Kodlama Eğitimi'nin 4.'sü büyük ilgi gördü.

Geleceğin yazılımcıları Canik'te yetişiyor
Geleceğin yazılımcıları Canik'te yetişiyor Yalçın Karataş

Çocukların bilişimsel düşünme becerilerini geliştirmelerini, fikir üretebilmeleri ve fikirlerini teknolojiye yansıtmaları ve üretken bireyler olarak yetişmesi amacıyla Canik Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından 8-12 yaş arası çocuklara yönelik Kodlama Eğitimi düzenlendi. “bu Robotu Ben Kodladım” sloganıyla Canik Belediyesi Şehit Abdullah Olçok Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilen eğitime çocuklar yoğun ilgi gösterirken, aileler de bu önemli eğitimde çocuklarını yalnız bırakmadı.

4. KEZ DÜZENLENDİ

Kodlama bilgisinin günümüzde önemli olduğunu ifade eden Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçarslan, “Bu eğitimle çocuklara hem bilgisayar teknolojisi bilgilerini öğretip hem de kodlama ve teknoloji tasarım becerilerini kazanmalarını istiyoruz. 4. Kez düzenlediğimiz kodlama eğitimi büyük ilgi gördü. Çocuklar, öğrendikleri bilişim yöntemleri sayesinde düşündükleri icatları tasarlayıp kendileri üretecek ve 'girişimci' kişiliklerini keşfederek daha sağlıklı, kendine saygısı ve özgüveni yüksek, sorunları nasıl çözebileceğini bilen bireyler olarak yetişecek" dedi. 

Eğitim sonunda çocuklara Katılım Belgesi verildi.

Canik Kent Konseyi Genel Sekreteri Reşat Kılınçarslan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnternet yayınlarına denetim geldi
İnternet yayınlarına denetim geldi
Salıpazarı heyetinden Bakan Demircan'a ziyaret
Salıpazarı heyetinden Bakan Demircan'a ziyaret