Advert Advert

Üst geçidin altı kütüphane oldu

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kitap okuma alışkanlığını artırmak amacıyla bir üst geçidin altındaki otobüs durağına "yol üstü kütüphanesi" yaptı.

Üst geçidin altı kütüphane oldu
Üst geçidin altı kütüphane oldu Yalçın Karataş

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kitap okuma alışkanlığını artırmak amacıyla otobüs durağında kütüphane oluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, yaptığı açıklamada, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında örnek bir çalışmayı hayata geçirdiklerini belirtti.

Atakum ilçesinde bir üst geçidin altındaki otobüs durağında "yol üstü kütüphanesi" oluşturduklarını ifade eden Albayrak, şunları kaydetti: "Yanında halk otobüsü ve minibüs durağı da bulunan alanı belediye ekiplerimiz mini kütüphane haline getirdi. Kütüphanenin içine de 'Kitapları burada okuyunuz, kitaplığa bırakınız' ve 'Kitapları okuyup koyduğunuz için teşekkür ederiz' şeklinde yazılar asıldı. Vatandaşlar evlerinde okudukları kitapları getirerek herkesin faydalanmasını sağlayabilir. Toplu taşıma aracı bekleyenler, kitapları alıp okuyacak tekrar yerine koyacak. Böylelikle hem kitap okuma alışkanlığının artırılması hem de kültürel birikimin yaygınlaştırılması hedefleniyor. Projenin başarılı olması halinde yol üstü kütüphanesini şehrin farklı yerlerindeki üst geçitlerde de hayata geçireceğiz."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alaçam'ın İmar Planları Yenileniyor
Alaçam'ın İmar Planları Yenileniyor
Bafra Belediyesi, vatandaşları kitapla buluşturdu
Bafra Belediyesi, vatandaşları kitapla buluşturdu