Advert

Samsunlu Ebelere doğuma bakış eğitimi

Samsun Kamu Hastaneleri Birliği ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörlüğü arasında düzenlenen protokol gereği Samsun ilinde görev yapan 20 ebeye “Ebeler İçin Güncel Yaklaşımlarla Doğuma Bakış Eğitimi” düzenlendi.

Samsunlu Ebelere doğuma bakış eğitimi
Samsunlu Ebelere doğuma bakış eğitimi Yalçın Karataş
Advert

TKHK Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığının koordinatörlüğünde Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde 30 Ekim – 10 Kasım tarihleri arasında, 5 gün teorik ve 5 gün uygulamalı olarak 10 gün süreyle gerçekleştirilen eğitimde katılımcılara; ebelik mesleğinin önemi, ebelik mesleğinin felsefesi, etik yaklaşımlar, normal doğumun anne ve bebeğin sağlığına katkıları, doğum eylemi, doğum eyleminde ebenin rolü, ebelik uygulamaları, doğum sırasında nefes ve beden egzersizleri, doğum pozisyonları, doğum sonrası bakım hakkında bilgi verildi. 

OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik ve Hemşirelik Bölümü öğretim görevlileriyle, Kadın Doğum Hastanesinde görev yapan Kadın Doğum Uzmanları tarafından verilen eğitimin ardından Genel Sekreter Prof.Dr. Süleyman Sırrı KILIÇ, Mali Hizmetler Başkanı Sadi ERGİN ve yöneticiler tarafından ebelere katılım belgesi verildi. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Can Çevik son saniyede uçurdu 73-70
Deniz Can Çevik son saniyede uçurdu 73-70
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek