Advert
Advert Advert Advert

Havza'da TKDK bilgilendirme toplantısı yapıldı

Havza'da, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Samsun Koordinatörlüğünce bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Havza'da TKDK bilgilendirme toplantısı yapıldı
Havza'da TKDK bilgilendirme toplantısı yapıldı Yalçın Karataş

Havza Belediyesi Kültür Merkezi'ndeki toplantıda, TKDK İl Koordinatörlüğü uzmanı Tolga Özongan tarafından katılımcılara projeler ve hibe programları hakkında bilgi verildi.

Özongan, TKDK Samsun Koordinatörlüğünün ülke genelinde en çok destekleme veren koordinatörlük olduğunu belirterek, "Havza ise Samsun'da 223 proje ile en çok destek alan ilçemiz oldu. Bu yıl, mevcut işletmelerin modernizasyonu destekleme kapsamına alındı ve projelerde alt limit 5 bin avroya çekildi." dedi. 

Bu kapsamda hayvancılık sektörü, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği, süs bitkisi üreticiliği, mantar üretimi, arıcılık, el sanatları, kültür balıkçılığı, yeme içme ve konaklama tesisleri, yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi ile makine parklarının hibe desteğinden yararlanacağını anlatan Özongan, herkesi desteklerden yararlanmaya davet etti. 

Toplantıya Havza Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürü Zeki Kurt, Havza Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Çavdar, Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç ile çiftçiler katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnternet yayınlarına denetim geldi
İnternet yayınlarına denetim geldi
Salıpazarı heyetinden Bakan Demircan'a ziyaret
Salıpazarı heyetinden Bakan Demircan'a ziyaret