Advert
Advert

OMÜ’de Estetik ve Fonksiyon semineri

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (OMÜSEM), Diş Hekimliği Haftası etkinlikleri kapsamında, OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi Seminer Salonunda "Restoratif Tedavilerde Başarının Anahtarları 'Estetik&Fonksiyon" konulu bir seminer düzenlendi.

OMÜ’de Estetik ve Fonksiyon semineri
OMÜ’de Estetik ve Fonksiyon semineri Yalçın Karataş
Advert

Sabit restoratif tedavilerde planlamadan itibaren başarıyı etkileyen faktörleri değerlendirmek amacıyla OMÜ Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Şafak Külünk tarafından verilen seminere, çok sayıda öğrenci katıldı.

Doç. Dr. Şafak Külünk;  “Dijital ve geleneksel restoratif tedavilerde planlamadan itibaren kontrolümüz altında olan ya da olmayan birçok aşama var.  Aşamalarımızdan bir tanesinde yaşanan herhangi bir hata, sadece restorasyonumuzun uyumunu değil aynı zamanda estetiğini de etkilemektedir." dedi.

Teknik bilgilerimizi tazeleyecek bir sunumun ardından uygulama da yapılacağını ifade eden Doç. Dr. Külünk, "Uygulamalar sırasında kliniklerimizde karşılaştığımız zorluklara odaklanacağız ve etkili çözümler sunacağız.” diye konuştu.

Restoratif tedavilerde planlamanın önemi, Wax up/Mock up preparasyonda dikkat edilecek noktalar, retraksiyon ve retraksiyon materyalleri, ölçü maddeleri ve ölçü teknikleri, geçici restorasyonlar ve geçici restorasyon gibi yapım konuların anlatıldığı teorik kısmın ardından katılımcılara uygulama yaptırılmasıyla seminer sona erdi.

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama