Advert
Advert

Başkan Genç Hanım Konaklarını Gezdi

Hanım konaklarında kursiyer kadınlarla buluşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, fiziki dönüşümün yanında, yaptıkları eğitim, kültür ve spor yatırımlarıyla sosyal dönüşüme de imza attıklarını söyledi.

Başkan Genç Hanım Konaklarını Gezdi
Başkan Genç Hanım Konaklarını Gezdi Yalçın Karataş
Advert

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Hatice Hanım Konağı'nda kursiyer kadınlar ve kurs öğretmenleriyle biraraya geldi. Kadınlara karanfil vererek Mevlid Kandillerini kutlayan Başkan Genç, kursiyer kadınlarla sohbet etti, onları dinledi. Canik Belediyesi olarak kadınlara pozitif ayrımcılık yaptıklarına işaret eden Başkan Genç, kadınlara yönelik yatırım yapan belediye olarak, yaptıkları yatırımlarla sadece fiziki olarak değil, sosyal dönüşüm de sağladıklarını söyledi.

HEM ANNELER HEM ÇOCUKLAR
Canik'te sürdürülebilir bir toplumsal dönüşüm gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Genç, "Fiziksel dönüşümün yanında toplumsal dönüşümü gerçekleştirecek eğitim, kültür, sanat gibi insana yönelik pek çok alanda çalışmalar yapıyoruz. Hanım Konaklarında kadınların her türlü sosyal ve kültürel etkinlikler yapabilecekleri mekanların yanısıra çocuklarımız için Sıbyan Okulları da var. Burada bir yandan anneler gelişirken, bir yandan da çocuklarımız tıpkı geçmişimizdeki Enderun Mekteplerinde olduğu gibi özel ilgi alanlarına göre yetişiyor, değerler eğitimi alıyor ve kendilerini geliştiriyor" dedi.

'SÜRDÜRÜLEBİLİR DÖNÜŞÜM'
Şehri dönüştürecek olanın yerel yerel yönetimler olduğuna vurgu yapan Başkan Genç, "Şehircilik bir milletin kültür ve medeniyet çıtasını göstermesi açısından en önemli kriterdir. Bu nedenle mekansal dönüşümün yanında ekonomik, çevresel, stratejik ve sosyal dönüşüm de çok önemli. Bunun bilincinde olarak konuyu bir bütün olarak ele alarak, çalışmalarımızı bu yönde devam ettiriyoruz. Bunu sağlamak adına kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Açtığımız aile okullarımız ve kurs merkezlerimiz, hanım konaklarımız, kadınlarımızın sosyalleşmesini, ekonomik olarak iyileşmelerini, kendilerini geliştirmelerini sağlıyor" diye konuştu. 

'KADINLARIMIZ YARARLANSIN'
İlçede Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü’nde bir, Kuzey Yıldızı Mahallesinde iki, Gaziosmanpaşa mahallesinde bir ve Gölalan mahallesinde bir olmak üzere 5 hanım konağının hizmet verdiğine işaret eden Başkan Genç, "Kadınlarımız için 'Kadın Dostu' mekanlar oluşturuyoruz. Hanım konaklarımızın arsalarını belediye olarak satın alıyoruz. Bugüne kadar sadece hanım konaklarımız için 10 milyon liralık yatırım yaptık. Tamamlanan hanım konaklarımızın yanında Uludağ, Devgeriş, Gaziosmanpaşa, Kuzey Yıldızı ve Düvecik mahallelerinde de hanım konağı inşaatları sürüyor. Kadınlarımızdan isteğimiz evlerinde oturmamaları ve en yakın hanım konağının imkanlarından yararlanarak kendilerini geliştirmeleridir" şeklinde konuştu. 

Kadınlara karanfil de veren Başkan Genç, Samsun halkının, Türk milletinin ve İslam aleminin mevlid kandilini kutladı.

Başkan Genç Hanım Konaklarını Gezdi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama