Advert
Advert

VM Medicalpark Burun Estetiği konusunda bilgilendiriyor

VM Medicalpark Samsun Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniği’nden Doç.Dr.İsmail Küçüker, sadece kişinin psikolojisini fazlasıyla etkilemesi durumunda hekiminde onayı ile bazen 16-18 yaş aralığında da burun estetiği operasyonlarının yapılabildiğini belirtti.

VM Medicalpark Burun Estetiği konusunda bilgilendiriyor
VM Medicalpark Burun Estetiği konusunda bilgilendiriyor Yalçın Karataş

BURUN ESTETİĞİ OPERASYONU İÇİN KARAR AŞAMASI NASIL İLERLER

Burun estetiği operasyonuna karar verilirken,  öncelikle hasta ve hekim arasında iyi bir iletişim olmalıdır. Burundaki şekil bozukluğundan rahatsız olan ve operasyon için sağlık engeli olmayan,  18 yaş üzeri hastalar ideal hastalardır. Hastanın operasyon sonrasındaki beklentisi gerçekçi olmalıdır ve hekimi ile muhakkak tüm detayları konuşmalıdır. Tüm şartlar uygun olduğunda ki burada kişinin ruhsal durumu da çok önemli, artık operasyon için harekete geçilebilir.

BURUN ESTETİĞİ OPERASYONUNDA RİSK VAR MIDIR?

Her operasyonda olduğu gibi burun estetiği operasyonlarında da bir miktar risk vardır. Fakat alanında deneyimli ve uzman bir hekim tarafından ameliyatınız gerçekleştirilmişse bu risk yok denecek kadar azdır.

BURUN ESTETİĞİ OPERASYONU SONRASINDA SÜREÇ NASIL İŞLER

Burun estetiği operasyonları  ortalama 1, 1,5 saat aralığında süren ihtiyaca göre genel yada lokal anestezi ile açık yada kapalı yöntemle yapılan estetik operasyonlardır. Operasyon sonrasında iyileşme süreci  3-7 gün aralığındadır. Eğer ameliyatta tampon kullanıldıysa 7. gün tampon alınır. Sonrasında kişi iş ve sosyal hayatına devam edebilir.

Operasyon sonrasında belirli periyotlarda  kontrolleriniz sağlanacaktır. Hekiminizle sürekli iletişim halinde olarak ve artık teknolojinin de büyük katkısıyla mevcut durumunuzu doktorunuzla paylaşabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bolu'da maden ocağında göçük
Bolu'da maden ocağında göçük
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı