Advert
Advert

Ziya isimli papağan ıslıkla şarkı çalışor

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde 10 aylık sultan papağanı "Ziya", "Ölürüm Türkiye'm" şarkısının melodisini ıslıkla çalıyor.

Ziya isimli papağan ıslıkla şarkı çalışor
Ziya isimli papağan ıslıkla şarkı çalışor Yalçın Karataş
Advert

Papağanın sahibi Şimşek:  "Düğünlerde saz çalıyorum. Evde sazımla hazırlık yaparken bir süre sonra Ziya'nın da bana eşlik etmeye çalıştığını fark ettim"

SAMSUN (AA) Samsun'un Vezirköprü ilçesinde 10 aylık sultan papağanı "Ziya", "Ölürüm Türkiye'm" şarkısının melodisini ıslıkla çalıyor.

Düğünlerde saz çalarak ailesine destek olan Mehmet Şimşek, AA muhabirine, 3 aylıkken aldıkları papağana "Ziya" adını verdiklerini söyledi.

İşinde söyleyeceği şarkılara evde saz eşliğinde hazırlandığını anlatan Şimşek, şöyle konuştu:

"Evde sazımla hazırlık yaparken bir süre sonra Ziya'nın da bana eşlik etmeye çalıştığını fark ettim. Sonra 'Ölürüm Türkiye'm" şarkısını CD'ye çektim. Evde olmadığımız zamanlarda müzik çalara şarkıyı koydum. Papağana sürekli bu şarkıyı dinlettik. Bir süre sonra, ben saz çalarken bu şarkıya ıslıkla eşlik etmeye başladı."

Sultan papağanının şarkıyı ıslıkla çalmasının insanların ilgisini çektiğini belirten Şimşek, "Bu kuş türünü besleyenler bizi arayıp buluyor. Şarkıyı nasıl söylettiğimizi soruyorlar. Ben ve kardeşim Ramazan evde sürekli saz çalıp Ziya'ya şarkıyı söyletiyoruz. Zaten onun ezberlediği bir makam var, sürekli aynısını söylüyor. Hatta sazla farklı şarkı bile çalsak aynı şarkıyı söylüyor." dedi.

Ramazan Şimşek ise "Evde gece gündüz 'Ölürüm Türkiye'm' şarkısını söylüyor. Artık rahatsız eder duruma geldi. Ama onu çok sevdiğimiz için kızamıyoruz." diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama