Advert
Advert Advert Advert

KATİD akademik çalışmalara başladı

Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği (KATİD) Kış dönemini bölge illerinde otel çalışanlarının eğitim çalışmaları ile geçirecek.

KATİD akademik çalışmalara başladı
KATİD akademik çalışmalara başladı Yalçın Karataş

Bölgemizde “Hotel Linkage Academy” işbirliği ile Samsun, Ordu, Trabzon şehirlerinde düzenlenen ve çevre illerden gelen otelcilerin katılımı ile gerçekleşen “Otellerde Dijital Pazarlama ve Karlılık Yönetimi” eğitim programı başarı ile tamamlandı.

Eğitim, konusunda Türkiye deki önemli isimlerden biri olan Erhan Kaya tarafından verildi. Konu hakkında konuşan Erhan Kaya “Bu tarz çalışmalar genellikle İstanbul, Antalya, İzmir ve Ankara gibi büyük şehirlerde yapılıyor. Bunu kırmamız lazım o yüzden Anadolu’da yapılan eğitimleri daha fazla önemsiyoruz ve desteklenmesi lazım. Bu eğitimlerde teknolojinin gitti yön ve bizlerin neler yapılması gerektiği, gelir nasıl optimize edilir, sitemizi nasıl daha aktif kullanarak satış yapabiliriz gibi konuları işledik.

Bu konuda Karadeniz de önderlik eden KATİD e TUROYD BYK ya teşekkür ederim” dedi.

KATİD Başkanı Murat Toktaş ise “Biz dernek olarak sektörümüz için bir katma değer kazandırma peşindeyiz. Bu kapsamda birçok çalışma yaptık. Bunlardan biride eğitim konusu. Özellikle donanımlı personel problemi yaşadığımız bu dönemlerde konusunda eğitimli personel yetiştirmek önemli ve ihtiyacımız olan bir şey. Daha iyi hizmet edebilmek ve tesis karlılığı için de çok önemli. Bu yüzden bizde ilk olarak dijitale pazarlama eğitimi ile başladık ve çok ciddi talep aldık. 3 ilde yaptığımız çalışmalara 105 meslektaşımız katıldı. Bu eğitimleri çeşitli başlıklar altında bölgemizdeki birçok şehrimizde sıklıkla yapacağız.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnternet yayınlarına denetim geldi
İnternet yayınlarına denetim geldi
Salıpazarı heyetinden Bakan Demircan'a ziyaret
Salıpazarı heyetinden Bakan Demircan'a ziyaret