Advert
Advert

Samsunspor olağanüstü kongreye gidiyor! İşte detaylar

Kırmızı-beyazlı kulüp, ligde son haftalardaki başarısız sonuçların ardından olağanüstü kongre kararı aldı. Olağanüstü ve seçimli genel kurulunun 20 Aralık Çarşamba günü yapılacağı ifade edildi.

Samsunspor olağanüstü kongreye gidiyor! İşte detaylar
Samsunspor olağanüstü kongreye gidiyor! İşte detaylar Yalçın Karataş
Advert

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'da yönetim kurulu, ligde son haftalardaki başarısız sonuçların ardından olağanüstü kongre kararı aldı.

Yönetim kurulu adına açıklama yapan kırmızı-beyazlı kulübün başkan yardımcısı Rüştü Araboğlu, sezona Süper Lig'i hedefleyerek başladıklarını ve transferleri kulüp mali yapısını da dikkate alarak gerçekleştirdiklerini belirtti.

Son dönemde alınan kötü sonuçların, hedeften uzaklaşıldığı yönünde bir izlenimin oluşmasına yol açtığına işaret eden Araboğlu, şunları kaydetti:

"Bugün, teknik ekibi ve futbolcusu ile önemli bir sportif kadrosu, bugüne kadar toplanan 15 puanı, henüz oynanmamış 20 lig karşılaşması olmasına rağmen yeni bir yönetimin gelmesinin daha faydalı olacağına inanıyoruz. Kulübümüzün idari, mali, sportif faaliyetlerinin devamı ve kulübümüze yakışır bir devir teslim için doğru olanın genel kurul olduğu değerlendirilmiştir. Bu nedenle yönetim kurulumuz aday olacak yönetim kadrolarının ligin ikinci devresine hazırlanabilmeleri ve kadro yapısını şekillendirebilmeleri açısından olabilecek en erken tarihte gerçekleştirilmek üzere olağanüstü genel kurul kararı almıştır."

Adaylık başvurusu yapacak kongre üyeleri için kulübün mali ve idari yapısıyla ilgili kayıtlarının açık olduğunu belirten Araboğlu, genel kurul tarihine dek yönetim kurulunun çalışmaya devam edeceğini ve devre arasına kadar hedefe yönelik önem derecesi yüksek karşılaşmalarda takımın desteğe ihtiyacı olduğunu da sözlerine ekledi. 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kent Kültür Merkezi'nde yapılacak olan olağanüstü kongre 20 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 16.00'da gerçekleştirilecek. Çoğunluk sağlanamadığı takdirde 28 Aralık 2017 tarihinde Perşembe günü saat 16.00'da çoğunluğa bakılmaksızın gerçekleştirilecek. 

Öte yandan Başkan Erkurt Tutu'nun yeniden aday olup olmayacağı kesinlik kazanmadı. Basın mensuplarının yeniden aday olacak mısınız sorusunu başkan Tutu yanıtsız bırakdı.

SAMSUNSPOR OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL İLANI

Samsunspor Kulübü Derneğinin olağanüstü ve seçimli genel kurulu Samsun Büyükşehir Belediyesinin Atakum ilçemizde bulunan Kültür Sanat Merkezinde yapılacaktır. Çoğunluk aranarak yapılacak olan birinci toplantı 20 Aralık 2017 Çarşamba günü saat 16.00’da, çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci toplantı 28 Aralık 2017 Perşembe günü saat 16.00’da ve bu kez çoğunluğa bakılmaksızın olacaktır.

GÜNDEM;

Açılış, Yoklama, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması,

Divan heyetinin oluşturulması, tutanaklara imza yetkisinin verilmesi,

Yönetim Kurulu faaliyet raporunun okunması,

Divan Kurulu raporunun okunması,

Kesin hesap ile 2017-2018 ve 2018-2019 tahmini bütçe raporlarının okunması,

Denetleme Kurulu raporlarının okunması,

Raporların ayrı ayrı müzakeresi ve ibrası,

Dernek organlarının seçimi,

Dilek ve temenniler,

Kapanış.

Samsunspor Kulübü Derneği

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama