Advert
Advert Advert Advert

Samsun Ticaret Borsası kendini yenilemeye devam ediyor

Samsun Ticaret Borsası Dünya ölçeğinde en etkili ve modern teknolojiyi kullanarak hizmet vermeyi kendisine amaç edindi. Bu doğrultuda da uzman eğitimciler tarafından sürekli eğitim etkinlikleri düzenlenerek üyelere hizmet verilmeye çalışılıyor.

Samsun Ticaret Borsası kendini yenilemeye devam ediyor
Samsun Ticaret Borsası kendini yenilemeye devam ediyor Yalçın Karataş

 “Gerçekleştirilen eğitimlerle firmalarımız ve sektör kendini bir adım daha ileri taşıyacaktır” diyen Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, “Borsamız tarafından düzenlenen ve gıda ürünleri imalat sanayisinde faaliyet gösteren üye firmalarında büyük ilgi gösterdiği yeni bir eğitim etkinliği yapıldı. 5 gün süren eğitim sürecinde TSE baş denetçisi ve eğitim uzmanı Erhan Özbey tarafından Kalite, Çevre ve İş Güvenliği Yönetimi Sistemleri ile ilgili bilgiler verildi” dedi.

Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır şöyle konuştu:
“İmalatçı firmalarımızın işletme sahipleri ve personelleri kalite, çevre ve iş güvenliği yönetimi sistemleri ile ilgili konularda donanım sahibi oldular. Var olan bilgilerini de yenilediler. Borsamızın TSE yetkilileri ile yaptığı girişim sonrası ücretsiz olarak düzenlenen eğitime katılanlar önümüzdeki günlerde sertifikalarını alıp, elde ettikleri bilgi ve donanımlarını hayata geçirerek kuruluşlarını ve sektörü bir adım daha ileri götürmek adına çalışmalar sergileyeceklerdir. Gelen talepler doğrultusunda da önümüzdeki aylarda borsa üyelerine kurumsal kapasitelerini arttırmaya yönelik konusunda uzman eğitimciler tarafından yeni etkinlikler düzenlenecek.” 
Samsun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ahmet Aliyazıcı ise; “Günümüzde tüm işletmeler Sektör ve ölçeklerine bakılmaksızın Kalite Yönetim Sistemini oluşturmakta ve uygulamaktadır. Avrupa Birliği  ilişkiler, devlet destek ve hibeleri, müşteri talepleri, rekabet gücünü artırma zorunluluğu söz konusu olduğunda; Kalite, Çevre ve İş Güvenliği Yönetimi Sistemleri kurmak, uygulamak ve sürdürmek zorunlu hale gelmiştir. Bu eğitimi ve sertifikaları alanlar çalıştıkları firmada sistemin takipçisi olabilecekler, sistemin kuruluş ve gerçekleştirilmesinde etkin rol alabilecekler ve sorunlara karşı çözüm üretme ve uluslararası sistematik bir yaklaşım yeteneği kazanabilecekler” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnternet yayınlarına denetim geldi
İnternet yayınlarına denetim geldi
Salıpazarı heyetinden Bakan Demircan'a ziyaret
Salıpazarı heyetinden Bakan Demircan'a ziyaret