Advert
Advert

Çocuk İstismarı Eğitimle önlenecek

Samsun Valiliği Yerel Eşitlik Birimi tarafından hazırlanan ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından Teknik Yardım Programı kapsamında finanse edilen “ Samsun’da Çocuk istismarını Önlemeye Yönelik Eğitici Eğitimi Projesi” kapsamında eğitimler tamamlandı.

Çocuk İstismarı Eğitimle önlenecek
Çocuk İstismarı Eğitimle önlenecek Yalçın Karataş
Advert

4 gün süren eğitimler, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi öğretim  üyelerinden  Yrd.Doç.Dr  Itır Tarı Cömert ve Uzm. Psk. Merve Karaburun tarafından verildi.  Samsun’da farklı kurumlardan gelen 32 meslek elemanı ve çalışanın katıldığı eğitimlerde,  ihmal ve istismarın ne olduğu, bu konudaki hukuki düzenlemeler ve uygulamadaki mevcut durum ele alındı.

Ülkemizde son yıllarda en çok gündeme gelen konular arasında yer alan çocuk istismarının önlenmesi yönünde ilimizde yapılacak çalışmalara ivme kazandıracak bu eğitim kapsamında, koruyucu önleyici çalışmaların önemine vurgu yapıldı. Anne ve babaların çocuklarına hayır demeyi öğretmeleri ve çocuklarında kendi bedenlerini tanıyarak iyi dokunma ve kötü dokunma arasındaki farkı bilerek kendilerini koruma yollarını öğrenmeleri gerekiyor.

Atakum Belediyesi Yalı Cafe 'de gerçekleştirilen sertifika törenine katılan Samsun Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü ve Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı tarafından  eğitici eğitimi belgelerini alan 32 katılımcı, aldıkları bu eğitimleri il merkezi ve ilçelerde ailelere, çocuklara ve öğretmenlere yönelik düzenlenecek olan bilgilendirme çalışmalarında kullanacaklar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama
Prostat kanserinin önemi nedir?
Prostat kanserinin önemi nedir?