Advert
Advert

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'nden bir günde iki seminer

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından sosyal sorumluluk çerçevesinde bilgilendirme amacıyla düzenlenen “Sağlık Konferansları” bir gün içinde Asarcık ve Ladik ilçesinde gerçekleştirdi.

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'nden bir günde iki seminer
Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'nden bir günde iki seminer
Advert

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri bir günde iki  seminer birden gerçekleştirdi. Asarcık ve Ladik ilçelerinde yoğunbir katılım ile düzenlenen konferansın açılış konuşmasını yapan Büyük Anadolu Hastaneleri Kurumsal İlişkiler ve İş Geliştirme Müdürü Fatih Esen, "Alanında uzman değişik bölüm doktorlarımız ile sadece Samsun ve ilçeleri değil, komşu il ve ilçelerimizde gerçekleştirdiğimiz bilgilendirme toplantılarımızı bugün Asarcık ve Ladik ilçelerimizde düzenliyoruz.

Gösterdiğiniz ilgi ve alaka için sizlere teşekkür ediyorum. Her gün kendini yenileyen, geliştiren sağlık uygulamaları ile akademik kadrosu güçlendiren hastanemizde görev yapan Kardiyoloji Uzmanı Uz. Dr . Oğuzhan Yücel ve  Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç.Dr. Cem Coşkun Avcı  tarafından sizlere Kalp ve damar hastalıkları ve Hipertansiyon ile "Omuz, Diz ve Ayak Bileği Ağrıları" ilgili kendileri bilgiler aktaracak, sizlerinde sormak istediği sorular varsa onları cevaplamak üzere burada bulunuyoruz." dedi.

ASARCIK HALKI BİLGİLENDİRİLDİ
Asarcık ilçesinde gerçekleştirilen seminerde Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından, Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç.Dr. Cem Coşkun Avcı'nın konuşmacı olarak katıldığı konferansa, "Omuz, Diz ve Ayak Bileği Ağrıları" adı altında omuzdaki ağrılar ve dizdeki ağrılar ve ayak bileğinde oluşan ağrıların nedenleri ve tedavi şekilleri gibi konular anlatıldı.

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Cem Coşkun Avcı Taşova halkına omuz, diz ve ayak bileği ağrılarının belirtilerini, nedenlerini ve tedavi şekillerini anlattı. Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Cem Coşkun Avcı; 'insan vücudunda omuz kısmı en hareketli olan bölgeler içinde yer aldığından sakatlanma durumu da oldukça kolaydır. Meydana gelen sakatlanmalarda ve sağlık problemlerinde kullanılan olan en güzel tanı ve tedavi yöntemi de omuz artroskopisidir. Omuz artroskopisi, omuz eklem rahatsızlıklarının tanı ve tedavisinde uygulanan cerrahi bir yöntemdir. "Eklemin içine bakmak ve görmek" anlamına gelen bu yöntem dizden sonra en sık olarak omuz eklemine yönelik uygulanmaktadır.
Bu cerrahi yöntem ile kişi ayakta tedavi edilmesi sonrası yine kişinin aynı gün içinde evine taburcu edilme olanağı bulunan bir işlemdir. Omuzda sakatlanma, sıkışma, yırtıklar ve donuk omuz dediğimiz sağlık sorunlarının tedavisinde bu işlemin en önemli avantajları; daha küçük kesi, daha az doku hasarı, daha erken işe dönüş ve yüksek hasta memnuniyeti olarak sayabiliriz' dedi.

LADİK HALKI BİLGİLENDİRİLDİ
Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Kardiyoloji Uzmanı Uz. Dr . Oğuzhan Yücel'in konuşmacı olarak katıldığı konfernasta, "Hipertansiyon" adı altında "ritim bozuklukları, hipertansiyon, kolesterol ve trigliserid yüksekliği, kalp krizi, kalp deliklerinin nedenleri, tedavi süreçleri gibi konular anlatıldı.
Ladik halkını bilgilendiren Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Kardiyoloji Uzmanı Uz. Dr . Oğuzhan Yücel; "Kalp vücudumuza kan pompalayan bir organdır. Koroner kalp damarları adı verilen damarlar, çalışması için kalbi beslemektedir. Koroner damarlarda, kalpten vücuda kan dağıtan ana aort damarlarda ve dallarında zaman içinde oluşan yağ plaklarına bağlı tıkanmaları sonucu ortaya çıkan hastalıklara kalp ve damar hastalıkları denir.
Kroner hastalıklar, by pass cerrahisi, kalp kapağı hastalıkları, doğumsal kalp hastalıkları, kol ve bacak damarı hastalırları ve diğer kalp hastalıkları ilgili tüm merak ettiklerinize cevap vermek için buradayız. Fakat unutmamak gerekirki; hastalıkların tanı ve tedavisi için mutlaka bir uzman doktor tarafından muayene edilmeniz gerekmektedir.  Bu sağlık problemleri ile ilgili şikayetlerinizde erken tanı ve tedavi için çok önemlidir. "

Yoğun ilgi gösteren Ladik ve Asarcık halkı Soru cevap olarak olarak devam eden konferansta Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Cem Coşkun Avcı ve Kardiyoloji Uzmanı Uz. Dr . Oğuzhan Yücel, Seminere gelenlerin sorunlarına çözüm üretti.

TEŞEKKÜR ETTİLER
Yaklaşık 1 saat süren konferansta memnuniyetlerini dile getiren Ladik ve Asarcık halkı, böylesi önemli etkinliklere imza atan Büyük Anadolu Hastaneleri'ne teşekkürlerini iletti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama
F-16 kazasına Genelkurmay'dan açıklama
Prostat kanserinin önemi nedir?
Prostat kanserinin önemi nedir?