Advert
Advert Advert

Samsun'da Iraklı bebek neden öldü?

Samsun'da Iraklı bir ailenin 4 aylık bebeğinin vefat etmesiyle ilgili Samsun Valiliği konu üzerine açıklamalarda bulundu.

Samsun'da Iraklı bebek neden öldü?
Samsun'da Iraklı bebek neden öldü? Yalçın Karataş

Samsun Valiliği yaptığı açıklamada; "İlimizde Iraklı bir ailenin 4 aylık bebeğinin vefat etmesiyle ilgili bazı medya kuruluşlarında çıkan haberler üzerine açıklama gereği duyulmuştur.      

Buna göre; hasta bebek 27.12.2017 tarihinde saat 08:46’da ailesi tarafından kundağında sarılı olarak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi acil servisine muayene için getirilmiştir. Hasta bebek, acil servis çalışanları tarafından soluk renkte ve hareketsiz olduğu görülünce hemen kırmızı alana alınmıştır. Yapılan muayenesinde nabız ve solunumunun olmadığı görülmüştür.

Aileden tercüman eşliğinde alınan bilgilerde; iki ay önce Türkiye'ye, yaklaşık bir hafta önce de Samsun’a geldikleri, kendilerine Samsun Göç İdaresi Müdürlüğü’nce randevu verildiği, bebeğin dört aylık erkek bebek olduğu, annenin akşam bebeği besleyip yatırdığı, sabah uyandığında bebeği hareketsiz bulduğu ve bunun üzerine muayeneye getirdiği öğrenilmiştir.

Bebek, haberde bahse konu edilen soğuk nedeniyle değil, aspirasyon, sepsis ön tanılarıyla EX Duhul kabul edilmiş ve adli rapor tutulmuştur. Savcılık talimatıyla, EX kabul edilen bebek Emniyet’ten gelen ekip ile birlikte kesin ölüm nedeni belirlenmek üzere otopsi yapılması için Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Potada üzüldük 56-66
Potada üzüldük 56-66
Sultanlarımız evinde mutlu 3-0
Sultanlarımız evinde mutlu 3-0