Advert
Advert

Samsun'da emniyet ve Trafik tedbirleri arttırıldı

Samsun'da vatandaşların yılbaşı gecesi huzurlu geçirmesini sağlamak amacıyla Samsun Emniyeti'nden tedbir ve önlemler alındı.

Samsun'da emniyet ve Trafik tedbirleri arttırıldı
Samsun'da emniyet ve Trafik tedbirleri arttırıldı Yalçın Karataş

Samsun Valiliği konu ile resmi açıklamalarda bulundu. Açıklamada; "İlimiz genelinde başta güvenlik ve asayiş olmak üzere halkımızın can ve mal güvenliğinin temini ile vatandaşlarımızın yılbaşını huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için emniyet, jandarma, trafik, sağlık ve yardım talepleri ile ilgili ilave tedbirler alınmıştır.
Bu doğrultuda vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde ziyaret ve alış veriş yapmalarını sağlamak için kalabalık olan alış veriş merkezlerinin bulunduğu sokaklar, ana arterler ile caddelerde, parklarda, bahçelerde, havaalanı, terminal ve istasyonlarda, şehir içerisinde ve şehirlerarası devlet karayollarında yaya ve araç trafiğine karşı ilave personel görevlendirerek emniyet ve trafik tedbirleri artırılmıştır.
Halkımızın huzur ve güven ortamını bozacak davranışların 155 Polis İmdat ve 156 Jandarma İmdat Hattı’na, Sağlık için 112 Acil Sağlık Hizmetlerine, Yardım için 122 Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi'ne, belediye hizmetleri için de 153 Zabıta Hattı'na bildirmeleri önem arz etmektedir.
Özellikle ikamet alanlarında havaya ateş edilme şeklindeki olayların engellenmesi için sokak aralarında çok sayıda resmi ve sivil personelle gerekli emniyet tedbirleri alınmış olup, halkımızın huzur ve güven ortamında yılbaşını geçirmelerini sağlamak için en üst düzeyde çalışmalara devam edilecektir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
‘Önemli hizmetleri hayata geçireceğiz’
‘Önemli hizmetleri hayata geçireceğiz’