Advert
Advert

OMÜ’de işçilerin yüzü gülecek

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörlüğü ile Türkiye Ticaret, Kooperatif, Eğitim, Büro ve Güzel Sanatlar İşçileri Sendikası (TEZ-KOOP-İŞ); OMÜ Rektörlüğü ve bağlı iş yerlerinde uygulanmak üzere 08.09.2016 tarihinde imzalanan 01.07.2016 - 30.06.2018 yürürlük süreli Toplu İş Sözleşmesine “Geçici Madde”nin ilave edilmesi konusunda mutabık kalarak bu doğrultuda bir protokole imza attılar.

OMÜ’de işçilerin yüzü gülecek
OMÜ’de işçilerin yüzü gülecek Yalçın Karataş

İşçilerin mağduriyetleri giderilecek
Rektörlük makamında imzalanan protokole göre; yaklaşık 200 işçinin,son beş yıllıkkıdem zammı uygulamasından doğan ücret, ikramiye ve ilave tediye alacakları en geç 2018 Nisan ayısonuna kadar ödenecek. Söz konusu protokolle işçilerin uzun süredir bir mağduriyet olarak gördükleri sorun çözüme kavuşturulmuş olacak.
Protokole, Üniversite adınaRektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ve TEZ-KOOP-İŞ Sendikası adınaŞube Başkanı Mustafa Barın imza atarken Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Güngör Kural ile Üniversite ve Sendika temsilcileri de törende hazır bulundu.
Protokol neticesinde yapılacak ödemelerle birlikte söz konusu işçilerin mevcut ekonomik şartları iyileştirilerek hak kaybı önlenecek.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
Başkan Sarıcaoğlu'ndan 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı
‘Önemli hizmetleri hayata geçireceğiz’
‘Önemli hizmetleri hayata geçireceğiz’