Advert
Advert Advert

Hibe desteğiyle Ayvacık'a mantarı üretim fabrikası açtı

Türkiye'nin en modern mantar tesislerinden biri Ayvacık'ta hasada başladı.

Hibe desteğiyle Ayvacık'a mantarı üretim fabrikası açtı
Hibe desteğiyle Ayvacık'a mantarı üretim fabrikası açtı Yalçın Karataş

Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun kırsal alanda yaşayan vatandaşların, gelir düzeyinin yükselmesi, doğal kaynakların korunarak kullanılması ve zenginliklerin tüm insanlara yansıtılması amacıyla girişimci vatandaşlara verdiği %65’lik hibe desteği ile Ayvacık İlçesinde istiridye mantarı üretim fabrikası açıldı.

Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun ilçede yaptığı ilk projesi   ve Türkiye’nin en modern mantar tesislerinden  biri olan  Ayvacık Mantar tesisi ilk hasadına başladı. 

Tesisin sahibi Sertaç Can’ı ziyaret eden Ayvacık Belediye Başkanı Mustafa Belur  mantar tesisini gezerek;  Ayvacık İlçesinin her alanda kendini yenileyen ve hızla tırmanışta olan bir ilçe olduğuna vurgu yaptı. Belediye Başkanı  Mustafa Belur  “ Turizm bölgesi olan ilçemizde vatandaşlarımız gerek turizm noktasında, gerekse tarım alanında yapacağı yatırımlarla hem kendi ekonomilerine hem ilçe ekonomimize hem de ülke ekonomimize katkıları olacaktır.

Avrupa Birliği ve devletimizin vatandaşlarımıza girişimci olabilmeleri için sunduğu bu güzel desteklemelerden dolayı ilçe vatandaşlarımızla  birçok projelere beraber imza atacağımızı ümit ediyorum. İlçemiz için yatırımcı ve girişimci olacak vatandaşlarımıza Belediye olarak  çalışmalarda desteğimi esirgemeyeceğimi ifade etmek istiyorum. Yeter ki  yapmak istedikleri  iş için adım atsınlar.’’ dedi.

Sertaç Can
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Potada üzüldük 56-66
Potada üzüldük 56-66
Sultanlarımız evinde mutlu 3-0
Sultanlarımız evinde mutlu 3-0