Advert Advert

Atakum’dan Suriye’ye yardım eli

Atakum Belediyesi tarafından organize edilen ve Semerkand Vakfı Atakum Şubesi ile Beşir Derneğinin katkılarıyla gerçekleştirilen yardım kampanyasında toplanan gıda ve kıyafetlerin yüklendiği tır, Suriye’deki mazlumların yüzünü güldürmek üzere yola çıktı.

Atakum’dan Suriye’ye yardım eli
Atakum’dan Suriye’ye yardım eli Yalçın Karataş

Suriye’de zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Suriyeliler için bir yardım kampanyası gerçekleştirildi. Atakum Belediyesi öncülüğünde ve Semerkand Vakfı ile Beşir Derneğinin destekleriyle gerçekleşen kampanya kapsamında toplanan bir tır dolusu yardım, ihtiyaç sahibi Suriyelilere ulaştırılmak üzere dualar eşliğinde yola çıktı. 

Atakum Belediyesi önünde gerçekleştirilen törende konuşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da sıkça dile getirdiği gibi, biz Türk Milleti olarak, diğer ülkelerdeki Müslüman kardeşlerimizin yanında olmalıyız. Ne yazık ki zulüm altında  yaşayan, zor şartlar altında hayatta kalma mücadelesi veren kardeşlerimiz var. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, Afrin’in teröristlerden arındırılması için düzenlenecek Afrin operasyonu öncesi, bölgedeki sivillere bir yardım eli de Atakumlular olarak bizler ulaştırmak istedik. Onlara her zaman destek olmalıyız. Bu anlamda, Semerkand Vakfı ile Beşir Derneğinin işbirliğiyle bir kampanya gerçekleştirdik. Hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla bir tır dolusu yardım toplandı. Gıda ve kıyafetten oluşan bu yardımlar, Suriye’deki mazlum kardeşlerimizin yüzünü bir nebze de olsa güldürecek. Destek olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Semerkand Vakfı Atakum Şube Müdürü Tuncay Ergi ise konuşmasında, Müslüman coğrafyasında yaşanan sıkıntılardan bahsederek, “Suriye’de zulüm ve yokluk içerisinde hayatta kalma mücadelesi veren kardeşlerimiz için bir şeyler yapmalıyız. Susmamız mümkün değil. Bu kapsamda Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın öncülüğünde başlatılan bu kampanyaya destek olduk. Dualarımız da, yardımlarımız da tüm Müslüman coğrafyası için” dedi. Konuşmaların ardından dualar eşliğinde, içi yardım dolu tır, Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yolcu edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
dogdu     2018-01-15 Başkan bizde zulumdayız bizide gör başkan diilmisin bahçelerimizde insanlar içip içip naralar şarkılar çalgılar uykuya hasretiz üstüne davayı gazandık 2011 senesinde hemde yargıtaydan yıkımı ama duruyo hatta geçen sene öteki bahçeye beton döküyolardı aradık büyükşehir ve a takum zabıtaları seyredip gitti mahkemeye verin diye yazı geldi sende gönderdin bütçe yok diye sonada 2017 de yıkcaz dedin gene gönderdin dalga geçin bakalım beddua ediyoz bol bol bitti 2017 kıyamıyonuzmu barlaraki
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alaçam'ın İmar Planları Yenileniyor
Alaçam'ın İmar Planları Yenileniyor
Bafra Belediyesi, vatandaşları kitapla buluşturdu
Bafra Belediyesi, vatandaşları kitapla buluşturdu