Advert Advert

Anterior Estetik gerçekleri anlatıldı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim Salonu’nda Doç.Dr. Murat Yenisey ve Cdt. (CertifiedDentalTechnician/Sertifikalı Diş Teknisyeni) Coşkun Kasapoğlu “Anterior Estetik Gerçekleri” konulu seminer verdiler.

Anterior Estetik gerçekleri anlatıldı
Anterior Estetik gerçekleri anlatıldı Yalçın Karataş

OMÜ Sürekli Eğitim Merkezi (OMÜSEM) ve Diş Hekimliği Fakültesi işbirliği ile gerçekleştirilen sürekli eğitim seminerlerinin dördüncüsü olan ve Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyesi Doç.Dr. Şafak Külünk yürütücülüğünde koordine edilen seminerler; hayat boyu öğrenme kapsamında diş hekimlerinin bilgilerini tazelemeyi ve yeni gelişmeler hakkında bilgilendirmeyi amaçlarken, bunun yanısıra diş hekimliği öğrencilerine de çok büyük fayda sağlıyor.

Doç. Dr. Yenisey ile Teknisyen Kasapoğlu, seminerlerini sunumlar ve workshop olarak gerçekleştirirken programda teorik olarak; “Muayenehane Pratiğinde Estetik Restorasyonlar” ve “Tam Seramik Restorasyonlarda Uygun Opazite ve Materyal Tercihi” konuları işlendi. Bu konular kapsamında da estetik restorasyonlarda tedavi planı, tam seramik ve seramik benzeri materyallerin tanımlanması, güncel sınıflaması, materyal seçimini etkileyen faktörler, renk seçimi kriterleri ve rengi etkileyen faktörler, tedavi basamakları: preparasyon, ölçü, uyumlama ve simantasyon, hasta arşivlemesinin gerekliliği, kullanılan diğer yöntemler (teşhis – tanı modelleri vs), fotoğrafik arşivlemede kullanılan ekipmanların tanıtımı (ekratörler, ağız aynaları, kontrasterler, ışıklandırma, ışık çadırı, softbox, objektifler, kamera gövdeleri, slr, dslr, reflex makinalar, film ve dijital teknolojiler), ışık bilgisi, fotoğraf teorisi, diyafram, enstantane, pozlama, alan derinliği, kompozisyon, makro fotoğrafçılık, dijital fotoğrafların basit olarak işlenmesi gibi başlıklar ele alındı.

Programın pratik kısmı olan Workshop kapsamında“Lamina ve Tam Seramik Restorasyonlarda Diş Preparasyonu” ve “Teşhisten Tedaviye Dental Fotoğrafçılık” üzerinde duruldu. Konu başlıklarında ise full kron preparasyonu, laminaveneerpreparasyonu, fotoğraf makinası ve ekipmanlarının tanıtımı detaylandırıldı ve fotoğraf çekimi uygulaması da yapıldı.

Programın bitiminde eğitimcilere program yürütücüsü Doç. Dr. Şafak Külünk tarafından teşekkür belgeleriverildi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alaçam'ın İmar Planları Yenileniyor
Alaçam'ın İmar Planları Yenileniyor
Bafra Belediyesi, vatandaşları kitapla buluşturdu
Bafra Belediyesi, vatandaşları kitapla buluşturdu