Advert
Advert Advert Advert

Psikolojik Danışmanlardan Afrin Operasyonunda Görev Yapan Asker Ailelerine Ücretsiz Psikolojik Destek

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun şubesi, Afrin Operasyonuna katılan Samsunlu askerlerimizin ailelerine ihtiyaç halinde başvurmaları taktirinde dernek merkezinde, mümkün değilse bizzat evine giderek uzman psikolojik danışmanlarca ücretsiz psikolojik yardım çalışması başlattı.

Psikolojik Danışmanlardan Afrin  Operasyonunda Görev Yapan Asker Ailelerine Ücretsiz Psikolojik Destek
Psikolojik Danışmanlardan Afrin  Operasyonunda Görev Yapan Asker Ailelerine Ücretsiz Psikolojik Destek Yalçın Karataş

Bilindiği gibi Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 20 Ocak 2018 tarihinde saat 17.00 itibariyle Suriye’nin kuzeybatısında bulunan Afrin bölgesinde, sınır güvenliğimiz ve komşu bölge halkının huzuru amaçlanarak ‘Zeytin Dalı Harekatı’ adıyla, bölgede konuşlanan terör örgütlerine yönelik bir operasyon başlatılmıştır. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi tarafından psikososyal destek  kapsamında  operasyonda görev alan askerlerimizin kaygı ve stres etkisi yaşayan anne, baba, eş ve çocukları için Samsun İl merkezi ve tüm ilçelerinde bu hizmeti ulaştıracak gönüllü uzman psikolojik danışmanlardan oluşan psikososyal destek ekibi derneğimiz bünyesinde kurulmuştur.

Konuyla ilgili olarak şube başkanı Oğuz ÖZAT,

‘Milletimizin huzuru için görev yapan kahraman Mehmetçiğin operasyon bölgesinden ekranlara yansıyan görüntü ve demeçlerinde tek kaygılarının aileleri olduğu ve onların üzülmemesi yönündeki ifadeleri bizler bu çalışmaya itmiştir. Onların ailesi, bizim de ailemizdir. Psikolojik danışma ve terapi, uzun soluklu ve profesyonel, ücretli bir hizmettir. Biz psikolojik danışmanlar olarak uzmanlık alanımız dahilinde ve mesleki ehliyet sınırlarımız içinde operasyonda görevli askerlerimizin ailelerine destek vermeyi, milletimiz karşısında bir sorumluluk ve görev olarak görüyoruz.

Ekibimiz, bölge halkımıza gerek şubemizde gerekse belirtecekleri adreste psikososyal müdahale kapsamında destek vermeye hazırdır.

Bu bağlamda ailelerimiz, aşağıdaki iletişim kanalları üzerinden ya da bizzat Türk PDR-Der Samsun şubesine saat 12.00-17.00 arasında uğrayarak psikolojik destek taleplerini arasında iletebilirler.’ Dedi.

Telefon :0 533 151 7470

              :0 362 9992090 

Adres: Çiftlik Mahallesi Lise Caddesi N:32 B blok Kat:3 Daire:3 55060 İlkadım /Samsun

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fındıkta bilinçli budamayı öğrendiler
Fındıkta bilinçli budamayı öğrendiler
Canik'te hanım konakları dolu dolu
Canik'te hanım konakları dolu dolu