Advert
Advert Advert

'Gülsan Sanayi Sitesi kalkacak, ama kimse mağdur olmayacak'

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Evet Gülsan Sanayi Sitesi’ni buradan kaldıracağız dedik. Ama kimseyi mağdur etmeyeceğiz.” dedi.

'Gülsan Sanayi Sitesi kalkacak, ama kimse mağdur olmayacak'
'Gülsan Sanayi Sitesi kalkacak, ama kimse mağdur olmayacak' Yalçın Karataş

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın ve Gülsan Sanayi esnaflarından oluşan bir heyet Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek Gülsan Sanayi Sitesi’nin taşınması ile ilgili süreç hakkında istişarelerde bulundu.

SAMSUN MADDİ VE MANEVİ ANLAMDA RAHAT ETSİN DİYE ÇALIŞIYORUZ

Gülsan Sanayi esnafının mağdur olmaması için çalışmaları istişareler halinde yapmanın faydalı olacağını belirten Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Gülsan Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren dükkan sahiplerine alternatif yerler sunmak için uzunca bir süredir arayış içindeydik. Bu arayışlarımız son buldu. Gerekli fizibilite çalışmaları tamamlandığında sanayi esnafımız ile iletişime geçerek onları bilgilendireceğiz. Biz kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz. Sonuçta herkesin evine ekmek götürme gibi bir sorumluluğu var. Gülsan Sanayi Sitesi’nin taşınma sürecini mağduriyet yaşanmadan ya kısım kısım, ya da tamamen gerçekleştireceğiz. Ben esnafımız, vatandaşımız maddi ve manevi anlamda rahat etsin, huzurlu bir yaşam sürsün diye uğraşıyorum. Şehrin içinde bir sanayinin yer alması beni gerçekten üzüyor. Oradaki esnafımız proje hayata geçtikten sonra bizim haklı olduğumuzu anlayacak. Yapacağımız projenin eski görüntüyü kısa zamanda unutturacağına inanıyorum. Sizlerden de bu noktada bizlere destek olmanızı bekliyorum. ‘Şurada böyle yazdı, şu şunu dedi, bu bunu dedi’ diyerek canınızı sıkmayın. Bana sorun en doğru bilgiyi size aktarayım. Sanayi esnafımızın içi rahat olsun. Biz kimseye hadi çıkın, kendinize yeni yer bulun taşının demiyoruz. Kimseyi mağdur etmeden, dükkan sahiplerine yeni dükkanları için yer temin ederek çalışmamızı tamamlayacağız ve taşınma işini gerçekleştireceğiz. Bu süreci hep birlikte istişare ederek çözüme kavuşturacağız” dedi.

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın ve beraberindekiler görüşmenin kendilerini fazlasıyla rahatlattığını belirterek, esnaf halkının mağdur olmayacağının kendilerini sevindirdiğini, bu noktada birlikte çalışmaya her zaman hazır olduklarını ifade etti. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Potada üzüldük 56-66
Potada üzüldük 56-66
Sultanlarımız evinde mutlu 3-0
Sultanlarımız evinde mutlu 3-0