Advert

Başkan Yılmaz: Dil öğrenmek uluslararası ilişkileri kolaylaştırır

Dil öğrenmek için Ürdün’e gidecek olan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ı ziyaret etti.

Başkan Yılmaz: Dil öğrenmek uluslararası ilişkileri kolaylaştırır
Başkan Yılmaz: Dil öğrenmek uluslararası ilişkileri kolaylaştırır Yalçın Karataş
Advert

Dil öğrenmenin uluslararası ilişkileri kolaylaştırdığını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Ürdün’de Arapça’yı sular seller gibi öğrenin. Arapça sadece dünya ile entegre olmak için değil, islami çalışmalar yapabilmek için de gerekli bir dil. Gelecekte enerji sektöründe yerimizi alabilmek için de Arapça bilmek şart. Ama bana göre sadece Arapça değil, Rusça ve İngilizce’yi de ileri seviyede bilmekte fayda var.

Gittiğiniz yerlerde güçlü arkadaşlıklar kurun. Benim siz değerli gençlerimizden çok büyük beklentilerim var. Eğitim ve öğretim seviyesinin arttığı, imkanların kolaylaştığı bir devirde yaşıyorsunuz. O yüzden gerçekten çok şanslısınız. Bizim yapamadıklarımızı sizler yapın istiyoruz. Gelecekte rahat edin istiyoruz. İyi yetişmiş bireyler olun istiyoruz. Bunlarda çalışarak olacaktır. Çok çalışın ve vatana ve millete hayırlı bireyler olun. Evlatlarımızın her yıl dil öğrenmek için yurtdışına gitmesine vesile olan Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi yönetimini tebrik ediyorum. Projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Deniz Can Çevik son saniyede uçurdu 73-70
Deniz Can Çevik son saniyede uçurdu 73-70
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek
Salıpazarı'nda Çiftçiye Büyük Destek