Canik, kuşakları buluşturdu

Canik Belediyesi, huzurevi sakinleri ile öğrencileri düzenlediği sinema etkinliğinde buluşturdu. Kuşakların bir araya geldiği etkinlikte Başkan Osman Genç, yaşlı ve çocukların mutluluğunu paylaştı.

Canik, kuşakları buluşturdu

Canik Belediyesi tarafından Canik Kültür Merkezi'nde düzenlenen sinema etkinliğinde Samsun Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri ile Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü'nde bulunan etüt merkezlerinin öğrencileri bir araya geldi. İki kuşağın buluştuğu etkinlikte yaşlılar ve çocuklar birlikte sinema filmi izledi. Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in de yalnız bırakmadığı yaşlılar ve çocuklar, farklı bir gün yaşadı.

MANEVİ DEĞERLERİMİZLE YÜKSELECEĞİZ

Canik Belediyesi olarak şehri manevi değerlerle birlikte yükseltmeyi ve geleceğe taşımayı hedeflediklerini belirten Başkan Genç, "Yaşlılarımız bizim için birer tecrübe. Onlar bizim atalarımız, en önemli değerlerimiz. Çocuklarımız ise şehrimizin ve ülkemizin geleceği. Böyle bir etkinlik düzenleyerek geleceğimiz olan çocuklarımızı yaşlılarımızla buluşturmayı ve onlara elleri öpülesi yaşlılarımızı anlamalarını sağlamayı amaçladık. Çocuklarımız değerlerimizi ne kadar iyi bilirse, bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkarsa geleceğimiz de o kadar sağlam olur" dedi.

YAŞLILARA VE ÇOCUKLARA GÜL DAĞITTI

Bu tür kültürel etkinlikleri sürdüreceklerini de ifade eden Genç, "Çocuklarımızı geleceğe hazırlayacaksak ve iyi bir gelecek istiyorsak sadece okul eğitimi yetmez. Ahlaki ve manevi değerlerimizi bilen, özümseyen bir gençlik için çalışıyoruz. Gördük ki bu etkinlikte yaşlılarımız da, çocuklarımız da çok mutlu oldu" diye konuştu. Etkinlik sonunda huzurevi sakinleri ve öğrencilerle sohbet eden Başkan Genç, yaşlılara ve çocuklara gül dağıttı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2015, 12:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4