Türkiye'nin değerleri Canik'te buluşacak

Canik Belediyesi, 9-15 Ocak tarihleri arasında düzenleyeceği Canik 1. Sahaf Günleri'nde Türkiye'nin geçmişten günümüze tüm değerlerini ve birikimlerini Canik’te buluşturuyor.

Türkiye'nin değerleri Canik'te buluşacak

Daha önce Kitap Günleri ve Çocuk Kitapları Günleri düzenleyen Canik Belediyesi, kültürel hizmetlere imza atmaya devam ediyor. Canik Belediyesi tarafından 9-15 Ocak tarihleri arasında Lovelet Outlet AVM Sanat Galerisi'nde düzenlenecek Canik 1. Sahaf Günleri'nde, Türkiye'nin geçmişten günümüze tüm değerleri ve birikimleri Canik’te buluşacak. Sahaf Günleri, Lovelet Outlet AVM Sanat Galerisi'nde saat 13.00’da düzenlenecek törenle açılacak.

TÜRKİYE’NİN DEĞERLERİ BULUŞACAK
Belediye olarak kültürel faaliyetlere önem verdiklerini de ifade eden Başkan Genç, "Şehirler zenginleştikçe insanların öncelikli beklentileri değişti, kültür kurumları ara sokaklarda kaldı. Bu değerleri ortaya çıkarmanın yerel yönetimlerin görevi olduğu düşüncesiyle yola çıkarak, Canik Belediyesi Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında 'Canik 1. Sahaf Günleri'ni düzenliyoruz. Canik’te sahaf günleri etkinliği düzenlememizin sebebi, bu değerleri yaşatmaktır. Bu etkinliği geleneksel hale getirmek amacındayız. Canik 1. Sahaf Günleri, bilimden, tasarımdan, matbaaya kadar Türkiye’nin geçmişten günümüze tüm değerlerini ve birikimlerini ilçemizde buluşturacak" diye konuştu.
 
ÖZEL ESERLER SERGİLENECEK
Canik 1. Sahaf Günleri’nde okuyucular, asırlık kitapların yanı sıra, tarihe tanıklık eden dergiler, Osmanlı Türkçesi belgeler, eski fotoğraflar, film ve tiyatro afişleri, nadide levhalar, mektuplar, kartpostallar ve özel koleksiyonları görebilme imkanına sahip olurken, yüzlerce kitap okuyucuyla buluşacak. Canik 1.Sahaf Günleri'nde ayrıca, basımı yapılmayan ya da ikinci el dergi ve kitapların alım satımı yapılabilecek. Etkinlik ziyaretçileri ve okuyucular, sahaflarla da birebir görüşme imkanına sahip olacak.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2017, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4