Ameliyatsız hemoroid (basur) tedavisi artık mümkün!

Hemen hemen herkesin başına gelebilen, bazı durumlarda ise utandığımız için doktora gitmekten çekindiğimiz hemoroid (basur) sağlık sorunundan Samsun Büyük Anadolu Hastanaleri "Lazer Proktoloji Uygulamaları ile Anorektal Cerrahi ve Hemoroid Tedavi" Merkezi'nde Neo-Lazer Yöntemi ile ameliyatsız kurtulabilir, tedavi sonrası günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

Ameliyatsız hemoroid (basur) tedavisi artık mümkün!
Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Sedat Ocak, son derece yaygın olarak görülen sağlık problemi olan hemoroid yani halk diliyle basurun tedavisinde yeni bir uygulama olan "neo-lazer" teknolojisi, ağrısız ve kolay bir yöntem olmasının yanı sıra günübirlik bir işlem olarak dikkat çektiğini çekerek, konu hakkında önemli bilgiler verdi. 
 
KANAMA VE ŞİŞME
Op. Dr. Sedat Ocak, "Makat bölgesindeki damarların genişlemesi yani varisiden oluşan sağlık problemine hemoroid yani basur denir. Bunun ana nedeni kabızlıktır ve kalıtımsal özellikte taşımaktadır. Hemoroidli hastaların çoğunda uzun süren kabızlık vardır ve ailede birçok hemoroidli kişi de bulunmaktadır.
Hastalık erken döneminde sadece makatta kanama, kaşıntı gibi belirtiler görülür. Daha sonraki aşamalarda ise hemoroid bakterilerinin yani memelerinin dışarı çıkmış olması nedeniyle makat devamlı ıslak hale gelir ve bu durum şiddetli ağrı dışında kaşıntıyı da neden olur. Bu da kişinin günlük hayatını olumsuz etkiler.
 
BAŞARILI UYGULAMA
Hastalar utandıkları için kendilerince birçok tedavi yöntemi denemekte ve genellikle ileri evre durumuna geldikten sonra hastaneye başvurmaktadır. 
Artık utanmaya, korkmaya gerek yok kısa bir muayenin ardından gerekli görüldüğü takdirde lazerle tedavi yöntemi basit bir şekilde uygulanmaktadır. 
Hastalar ağrısız, sızısız sağlığına kavuşmasını sağlayan lazer ile tedavi yöntemi artık Samsun'da hastanemizde başarıyla uygulamaktayız. Kısa bir tedavi sonrası kişi aynı gün içerisinde taburcu edilir. Ağrıları olmaz kişi aynı gün içerisinde normal hayatına ve işe geri döner" diyerek sözlerine son verdi. 
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4