Başkan Yılmaz'dan Organ Bağışına Davet

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Candan cana yapılan en büyük sadaka herhalde organ bağışıdır. Hayatların solmaması için herkesi bağış yapmaya davet ediyorum" dedi.

Başkan Yılmaz'dan Organ Bağışına Davet
banner9

 CANDAN CANA YAPILAN EN BÜYÜK SADAKA 

Türkiye’de her gün 10 kişi organ nakli olmadığı için hayatını kaybediyor. 60 bin kişi organ nakliyle hayata tutunmayı bekliyor. Organ bağışı konusunda farkındalık yaratacak her çalışma ise büyük önem taşıyor.

 HAYATLARIN SOLMAMASI İÇİN SİZ DE ORGAN BAĞIŞI YAPIN
    Bu kapsamda İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Organ Bağışına Evet' isimli panele katılan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ,Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak organ bağışı konusunda farkındalık yaratacak her çalışmada yer almaya devam edeceklerini söyledi. Organ bağışının önemine dikkat çeken Başkan Yılmaz, "Bir insanın bir insana yapabileceği en büyük yardımlardan biri olan organ bağışı ile birçok insana yeni bir hayat sağlanabilir. Organ bağışı direkt olarak hayat kurtarmaktadır ve bu nedenle organ bağışı konusunda daha bilinçli ve daha hassas olmamız gerekmektedir. Ne yazık ki bizler ancak alıcı durumuna gelince bağışın önemini fark edebiliyoruz. Halkımızın organ bağışı konusunda hassasiyetlerinin artması gerekmektedir. Hayatların solmaması için herkesi organ bağışına davet ediyorum" diye konuştu. Programda organ bağışı ile yeniden hayata tutunanlar da yaşadıklarını ve o süreci anlattılar.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 09:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4