banner134
banner121

Büyük Anadolu Hastaneleri'nden ameliyat sonrası yakın takip

Tip 2 diyabet (şeker) ameliyatı olan hastalarıyla takip, kontrol ve ilgilendirmeye yönelik ameliyat sonrası da gerçekleştirilen "Bizimle bir yolu daha var" etkinliğinde biraraya gelen Samsun Büyük Anadolu Meydan Hastanesi Genel Cerrahi, Bariatrik ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Kerim Güzel, "Büyük bir aile olduklarını" dile getirdi.

Büyük Anadolu Hastaneleri'nden ameliyat sonrası yakın takip
banner136
banner141

Tip 2 diyabet (şeker hastalığı) tedavisinde sadece Türkiye'den değil, dünyanın dört bir yanından gelen hastalara şifa dağıtan Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri, "Bizimle bir yolu daha var" sloganıyla başlattığı etkinlikte, Ordu'da şeker ameliyatı olmuş hastalarıyla düzenlenen seminerde bir araya geldi.

Düzenlenen etkinlikte daha geniş kitlere tip 2 diyabetin tedavisinin olduğunu anlatılarak bilgiler verilirken ayrıca, Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'nde Tip 2 diyabet (şeker) ameliyatı olan hastaların takip ve kontrolleri, Büyük Anadolu Meydan Hastanesi Genel Cerrahi, Bariatrik ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Kerim Güzel tarafından yapıldı. 

Kurumsal İlişkiler ve İş Geliştirme Müdürü Fatih Esen düzenlenen seminer hakkında bilgi verdi, "Hastanemiz tarafından sosyal sorumluluk bilinciyle, bilgilendirmeye yönelik yaptığımız bu konferanslarda tip 2 diyabet hastalığının bir tedavisinin olduğunu herkese anlatıyoruz. Hastalarımızla tedavi olduktan sonra periyodik bir şekilde bir araya geliyoruz, onların takibini gerçekleştiriyoruz. Bir anlamda hastanemiz de ameliyat oldu, gitti bitti diye bir şey yok. Asıl süreç ondan sonra başlıyor. Hastalarımızla her zaman aile ortamında yakından ilgileniyoruz. Bugünde burada yaptığımız etkinlikte bir araya geldik. Biz artık bir aile gibiyiz" dedi.

Hasta, tedavisinin tamamlanmasının ardından belli aralıklarla doktor kontrolü altında olmalıdır diyen Opr. Dr. Kerim Güzel ise,"Tip 2 diyabet (şeker) ameliyatı ülkemizde son yıllarda çok sayıda hastasının umudu oldu. Fakat çok fazla yaygın olmadığından dolayı kulaktan dolma bilgiler ile yanlış izlenimler oluşabiliyor. Bunun için bizler sürekli olarak bilgilendirci programlar düzenleyerek hastanın bize doğru bilgiler öğrenerek gelmesini sağlamaktır. Bunu biz ameliyatı sonrası da neler yaşandığı ve nasıl takip edilmesi gerektiği konusunda bilgiler paylaşıyoruz. Bugüne kadar yüzlerce hastamız hastanemize gelerek Tip 2 diyabet (şeker) ameliyatı oldu. Sadece Samsun'dan değil, bugün burada olduğumuz gibi Ordu'dan, Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanından gelen hastalarımızı tedavi etmeye gayret gösterdik. Sonrasında da takip ve kontrollerini düzenli olarak yaparak iletişim halinde kaldık." dedi. 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 14:50
YORUM EKLE
banner153
SIRADAKİ HABER

banner122

banner155

banner4

banner152