Iraklı Hameed Samsun Büyük Anadolu Hastanesi'nde sağlığına kavuştu

Samsun Haber - Omurilik tümörü rahatsızlığından dolayı yürüyemeyen Iraklı hasta Hussein Ali Hameed, Samsun'da, Büyük Anadolu Hastanesi'nde sağlığına kavuştu.

Iraklı Hameed Samsun Büyük Anadolu Hastanesi'nde sağlığına kavuştu
Omurilik tümörü rahatsızlığı olan 65 yaşındaki Iraklı hasta Hussein Ali Hameed, Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ali Kemal Ulaş'ın uyguladığı tedaviyle sağlığına kavuştu. Hastalığı nedeniyle yürüyemeyen ve hastaneye tekerlikli sandalye ile gelen Hussein Ali Hameed tedavinin ardından ayağa kalktı.
BACAKLARDA KUVVET KAYBI
Ameliyat öncesi hastanın durumu ve uygulanacak olan tedavilerle ilgili bilgi veren Opr. Dr. Ali Kemal Ulaş, "Hastaya bir MR çektirdik. Yaptığımız incelemede sırtında 4'üncü, 5'inci ve 6'ıncı omurları arasında, omuriliğin içinde vücuda hasar veren bir tümör tespit ettik. Bu tümörden dolayı bacakları çalışmıyor. Burada yapılması gereken işlem acil olarak ameliyata alıp, omiriliğindeki tümörü temizlemek ve hastayı ayağa kaldırmaya çalışmak olacaktır. Sırtında bulunan omuriliğin içindeki tümörü ameliyatla mikroskobik olarak çıkartacağız. Orayı tamir edeceğiz. Omurilikteki hasarı elimizden geldiği kadar onaracağız. Sonrasını beraber gözlemliyeceğiz " dedi.
Ameliyatın ardından konuşan ve omuriliğin içindeki tümörü mikrokopik olarak çıkardıklarını belirten Opr. Dr. Ali Kemal Ulaş, "Omurilik tümörünü tamamen temizledik. Oradaki yapıyı tamamen onardık.Bacaklardaki kuvvet kaybı tamamen düzeldi. 3 ay kadar korse tedavisi görecek. Çünkü o bölgenin hasar görmemesi lazım"
'IRAK'TA AMELİYAT OLDUM, FAYDASI OLMADI'
6 aydır bacaklarının çalışmadığını ifade eden Hussein Ali Hameed, "Eskiden çok sıkıntılar yaşadım. Irak'ta ameliyat oldum, bir defa ama bir faydası olmadı. 2 buçuk senedir bu hastalığım devam ediyordu. Türkiye'de iyi bir doktor olduğunu söylediler. Doktor Ali Kemal Bey'i bulduk. Çok başarılı bir ameliyat geçirdik. Bacaklarımı rahatlıkla oynatabiliyorum. Doktorumdan Allah razı olsun" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2016, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4