Saç ektirirken sağlığınızdan olmayın

Erkeklerin en sık yaptırdığı estetik uygulamaların başında gelen saç ekimi, kişilerin kendilerini daha genç hmelerine ve özgüven eksikliğinden kurtulmalarına sebep olan önemli bir işlemdir.

Saç ektirirken sağlığınızdan olmayın
banner9

Saç dökülmesi genetik, hormonal değişiklikler ve sebebi belli olmayan durumlarla oluşan, erkekler kadar kadınlarda da fiziksel ve buna bağlı olarak da psikolojik sorunlara sebep olan bir durumdur. VM Medical Park Samsun Hastanesi PriveClinic’denDoç.Dr.İsmailKüçüker,saç dökülmesinde stresin etkisinin aslında bilindiğinin aksine çok az olduğunu belirterek, konuya dair önemli bilgiler paylaştı.
Hem erkeklerde hem de kadınlarda uygulanabilen ve lokal anestezi altında yapılan saç ekimi ortalama olarak 6-8 saat aralığında sürmektedir ve hasta aynı gün taburcu olmaktadır. Teknolojinin de hızlı gelişimi ile yeni yöntem ve metodlarla amaç doğal ve estetik bir görünüme kavuşmaktır.Saç ekimi tamamen dökülmüş ya da seyrelmiş alanlara uygulanabilir. Ekilen saçlar, genetik olarak dökülmemeye kodlanmış bölgeden alındıkları için hayat boyu kalıcıdırlar.VM Medical Park Samsun HastanesiPriveClinic’denDoç.Dr.İsmailKüçüker,ülkemizde saç ekimi uygulamalarının dünya standartlarına göre en üst seviyede yapıldığını belirterek, “bu nedenle yurtdışından ciddi sayıda insanlar saç ekimi için Türkiye’yi tercih etmektedir” dedi.
Saç ekimi uygulaması yaptırmayı düşünenlerin birinci sırada dikkat etmeleri gereken konu uygulamanın hastane ortamında yapılmasıdır. Maalesef bu durum ülkemizde çok fazla suistimaledildiği için ekim yaptırmayı düşünen kişiler sadece reklamına aldanarak dahi araştırmadan kendilerini bir apartman dairesinde uygulama yaptırırken bulabilmektedirler. Sağlığınız için tehdit oluşturabilecek durumlarla karşılaşmamanız adına merkez seçiminde çok dikkatli olunması gerekmektedir.
Saç ekimi için belirli bir yaş kriteri yoktur. Kellik oluşmuş 17 yaşındaki bir gençte saç ekimi yaptırabilir, 70 yaşındaki bir kişide..

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4