Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'nden Öğürlü'de sağlık konferansı

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından bilgilendirme amacıyla sosyal sorumluluk olarak düzenlenen “Sağlık Konferansları”nın bir yenisini daha Vezirköprü'nün Öğürlü Mahallesi'nde gerçekleştirdi.

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'nden Öğürlü'de sağlık konferansı
banner9

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından Vezirköprü'nün Öğürlü Mahallesi'nde organize edilen ve Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç.Dr. Cem Coşkun Avcı'nın konuşmacı olarak katıldığı konferansa, "Omuz, Diz ve Ayak Bileği Ağrıları" adı altında omuzdaki ağrılar ve dizdeki ağrılar ve ayak bileğinde oluşan ağrıların nedenleri gibi konular anlatıldı.
Gerçekleşen konferans Veirköprü halkından büyük ilgi gördü.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Büyük Anadolu Hastaneleri Kurumsal İlişkiler ve İş Geliştirme Müdürü Fatih Esen, "Alanında uzman değişik bölüm doktorlarımız ile sadece Samsun ve ilçeleri değil, komşu il ve ilçelerimizde gerçekleştirdiğimiz bilgilendirme toplantılarımızın bir yenisini daha siz değerli Öğürlü halkımızın katılımıyla yapıyoruz. Gösterdiğiniz ilgi ve alaka için sizlere teşekkür ediyorum. Her gün kendini yenileyen, geliştiren sağlık uygulamaları ile akademik kadrosu güçlendiren hastanemizde görev yapan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç.Dr. Cem Coşkun Avcı tarafından sizlere Omuz, Diz ve ayak bileği ağrıları ile ilgili kendileri bilgiler aktaracak, sizlerinde sormak istediği sorular varsa onları cevaplamak üzere burada bulunuyoruz." dedi.

Omuz, Diz ve Ayak bileği ağrıları anlatıldı
Omuz, diz ve ayak bileği ağrılarının belirtileri, nedenleri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi veren Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Cem Coşkun Avcı; "genellikle yaşı geçkin olanlara yakıştırsak da, bu ağrılar mutlaka yaşlılıkta görülür diye bir genelleme yapamayız. Kilo sorunları, çeşitli spor aktiviteleri, kazalar veya çeşitli hastalıkların eklem ağrısına yol açması mümkündür. Hatta psikolojik nedenlerden kaynaklanan eklem ağrılarına bile rastlanır.Pek çok farklı nedenden dolayı ortaya çıkabilen eklem ağrıları böylelikle oldukça yaygın rastlanan şikayetler arasında yerini almış olur. Ağrılarımız vücudun hareketlerini kısıtlayacağından günlük hayatta normal işlerimizden ya da sevdiğimiz bir aktiviteden bizi alıkoyarak sıkıntı yaratır.
Omuz, diz ve ayak bileği ağrılarınızla ilgili tüm merak ettiklerinize cevap vermek için buradayız. Fakat unutmamak gerekir; hastalıkların tanı ve tedavisi için mutlaka bir uzman doktor tarafından muayene edilmeniz gerekmektedir."
Karşılıklı soru cevap olarak devam eden konferans'ta Doç.Dr. Cem Coşkun Avcı katılımcıların sıkıntılarına çözüm üretmeye çalıştı.

TEŞEKKÜR ETTİLER
Gerçekleşen konferanstan memnuniyetlerini dile getiren Vezirköprü halkı, böylesi önemli etkinliklere imza atan Büyük Anadolu Hastaneleri'ne teşekkürlerini iletti.
Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'de, Vezirköprü ilçesi Öğürlü halkının bilinçlendirilmesi için işbirliğine her zaman açık olan Mahalle muhtarı Mehmet Demir'e teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2017, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4