Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'nden Taşova'da sağlık konferansı

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından bilgilendirme amacıyla sosyal sorumluluk olarak düzenlenen “Sağlık Konferansları”nın bir yenisini daha Amasya'nın Taşova ilçesinde gerçekleştirdi.

Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri'nden Taşova'da sağlık konferansı
banner9
Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri tarafından Taşova'da organize edilen ve Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç.Dr. Cem Coşkun Avcı'nın konuşmacı olarak katıldığı konferansa, "Omuz, Diz ve Ayak Bileği Ağrıları" adı altında omuzdaki ağrılar ve dizdeki ağrılar ve ayak bileğinde oluşan ağrıların nedenleri ve tedavi şekilleri gibi konular anlatıldı.
Konferansın açılış konuşmasını yapan Büyük Anadolu Hastaneleri Kurumsal İlişkiler ve İş Geliştirme Müdürü Fatih Esen, "Alanında uzman değişik bölüm doktorlarımız ile sadece Samsun ve ilçeleri değil, komşu il ve ilçelerimizde gerçekleştirdiğimiz bilgilendirme toplantılarımızın bir yenisini daha siz değerli Öğürlü halkımızın katılımıyla yapıyoruz. Gösterdiğiniz ilgi ve alaka için sizlere teşekkür ediyorum. Her gün kendini yenileyen, geliştiren sağlık uygulamaları ile akademik kadrosu güçlendiren hastanemizde görev yapan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç.Dr. Cem Coşkun Avcı tarafından sizlere Omuz, Diz ve ayak bileği ağrıları ile ilgili kendileri bilgiler aktaracak, sizlerinde sormak istediği sorular varsa onları cevaplamak üzere burada bulunuyoruz." dedi.
Taşova halkı bilgilendirildi
Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Cem Coşkun Avcı Taşova halkına omuz, diz ve ayak bileği ağrılarının belirtilerini, nedenlerini ve tedavi şekillerini anlattı. Samsun Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Cem Coşkun Avcı; 'Bu tip ağrılar ne kadar yaşlılıkla ilgisi var desekde, yaşlılıkta görülür diye kesin bir genelleme yapamayız. Günlük fiziki aktivitelerden, yapılan spor egzersizlerden hatta psikolojik nedenlerden dolayı eklem ağrılarına rastlanır..Pek çok farklı nedenden dolayı ortaya çıkabilen eklem ağrıları böylelikle oldukça yaygın rastlanan şikayetler arasında yerini almış olur. Ağrılarımız vücudun hareketlerini kısıtlayacağından günlük hayatta normal işlerimizden ya da sevdiğimiz bir aktiviteden bizi alıkoyarak sıkıntı yaratır. Eklem ağrısı vücudun hareketlerini kısıtlayacağından günlük hayatta normal işlerimizden ya da sevdiğimiz bir aktiviteden bizi alıkoyarak sıkıntı yaratır. Gerekli tedavinin yapılabilmesi için ilk şart, eklem ağrısının neden kaynaklandığının teşhis edilmesidir. Aşağıda eklem ağrısının yaygın nedenlerinden bazılarını bulabilirsiniz.
Omuz, diz ve ayak bileği ağrılarınızla ilgili tüm merak ettiklerinize cevap vermek için buradayız. Fakat unutmamak gerekir; hastalıkların tanı ve tedavisi için mutlaka bir uzman doktor tarafından muayene edilmeniz gerekmektedir' dedi.
Soru cevap olarak olarak devam eden konferansta Büyük Anadolu Hastaneleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Cem Coşkun Avcı, Seminere gelen Taşova halkının sorunlarına çözüm üretti.
TAŞOVA'YA TEŞEKKÜR
Samsun büyük Anadolu Hastaneleri, Taşova halkına ve Taşova Belediye Başkanı Bayram Öztürk'e teşekkür etti.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2017, 15:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4