banner121

19 Mayıs Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi

19 Mayıs Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında belediye işçilerinin mali ve sosyal hakları konusunda toplu iş sözleşmesi imzalandı.

19 Mayıs Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi
banner141

19 Mayıs Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan görüşmeler neticesinde belediye işçilerini kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri tamamlanarak anlaşma sağlandı. 19 Mayıs Belediyesi Toplantı Salonunda yapılan imza törenine Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, Şube Sekreteri Arif Çelik, 19 Mayıs Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Emine Arslan, Mali Hizmetler Müdürü Hava Erim, Sendika Temsilcileri Şükrü Altaş, Hayrullah Ayaz ve belediye işçi personeli katıldı.

Şube Başkanı Ziya Uzun  "Öncelikle Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’na ve komisyona teşekkür ediyorum. Hedeflediğimiz rakamı yakaladık, Yapılan bu anlaşma ile çalışan arkadaşlarımızın ücretleri, sosyal hakları, çalışma koşulları ve ekonomik dengeleri gibi daha birçok konuda karşılıklı uzlaşı içerisinde görüşmeler sağladık, karşılıklı hoşgörü çerçevesinde geçirdiğimiz sözleşme görüşmelerinde mutlu bir neticeye ulaştık, Atılan imzalar ile Çalışanların yüzünü güldüren bu Toplu iş sözleşmesi belediye işçisi olan çalışanlarımıza ve ailelerine hayırlı olsun." diye konuştu

Uzun; 19 Mayıs Belediyesinde çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesinin iki yıl geçerli olduğunu, işçi arkadaşlarımızın alacağı ücretlere iki yılda toplam %35 oranında zam ve enflasyon farkı, sosyal yardımlara ve sorumluluk zamlarına  %35 oranında zam yapıldığını, kıdem tazminatı ve ikramiyelere de artış yapıldığını belirterek işçi arkadaşlarımızın yüzlerini güldürecek toplu iş sözleşmesinin imzalandığını söyledi.

19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, ”Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren işçimizin, memurumuzun maaşlarını geciktirmeden ödemekteyiz. Belediyemizin imkanları dahilinde en iyisini yapmaya çalışıyoruz. İşçilerimizin emeğine ve alın terine saygılıyız. Toplu iş sözleşmemiz hayırlı olsun" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4