İlkadım'da İç Kontrol Sistemi Eğitimi

İlkadım Belediyesi tarafından kurumsal kapasitenin artırılması amacıyla çalışanlara yönelik düzenlenen üç gün boyunca guruplar halinde "İç Kontrol Sistemi içerisinde personelin yeri" konulu farkındalık eğitimi başladı

İlkadım'da İç Kontrol Sistemi Eğitimi

İlkadım Belediyesi tarafından kurumsal kapasitenin artırılması amacıyla üç gün boyunca gruplar halinde çalışanlara yönelik düzenlenen "İç Kontrol Sistemi içerisinde personelin yeri" konulu farkındalık eğitimi Yıldıray Çınar Kültür Merkezinde başladı.Tüm çalışan personellere ve yöneticilere verilecek eğitimde tüm kamu kurumlarının farkındalıklarını arttırmak, kamu gelir, gider, varlık ve yükümlülüklerinin etkili,ekonomik ve verimli bir şekilde yönetilmesi ile ilgili konular anlatıldı.

Eğitimi veren Teftiş Kurulu Müdürü İsmail Çınkıl "iç kontrol sisteminin artık kurumsallaşmasının önemli unsurlardan olduğunu, iş akışı, iş verimliliği ve performansların takip edilerek kurumların işlerin daha hızlı yapılacağını belirtti.

Eğitim'de konuşan İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Musa Yüksel; " İç Kontrol Sistemi seminerinin amacı belediyemiz hizmet kalitesinin yükseltilmesi ve verimliliğin artırılması ve personelin bilgi ve birikimini arttırmaya yöneliktir. Belediyecilikte ileriye dönük ön görülerin olması gerekiyor. Bu ileriye dönük ön görüleri tanımlamanız gerekiyor. Belediyeciliğin okulu yok belediyecilik çalışırken öğreniliyor. Bizler ne denli bilgili ve birikimli olursak hem belediyenin hem de halkın işini o kadar kolay ve zamanında hallederiz. Belediye personelinin her zaman kendisini yenilemesi gerektiğini vurgulayan Musa Yüksel " insanların kendisini yenilemesi lazım. Gelişen teknoloji ve yenilikleri, değişiklikleri yakinen takip etmesi lazım" dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2016, 06:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4