Mimar Sinan Mühendisler Birliği Orta Karadeniz Bölge Toplantısı Samsun'da gerçekleştirildi

Mimar Sinan Mühendisler Birliği Orta Karadeniz Bölge toplantısı, Samsun, Ordu, Amasya, Sinop ve Tokat temsilciliklerinin katılımı ile Samsun'da OMTEL Otel'de gerçekleştirildi.

Mimar Sinan Mühendisler Birliği Orta Karadeniz Bölge Toplantısı Samsun'da gerçekleştirildi

Program Genel Başkanımız Dr. Muhammet GARİP, Orta Karadeniz Koordinatörü Mehmet MARAŞ'ın katılımı ile gerçekleştirildi.

Programımız Mimar Sinan Mühendisler Birliği tanıtım filmi ile başladı. Ardından Genel Başkanımız Dr. Muhammet GARİP ‘in konuşması ile devam etti. Sayın GARİP 'Derneğimiz kişisel bilgi ve becerinin daha etkin kullanımı ile biraraya gelerek birbirinden güç ve destek alarak sinerji oluşturmaktadır.

İlim ve gönül insanlarının da tavsiyeleri doğrultusunda, yaşadığımız topluma daha verimli hizmetler sunabilmek ve kendimizi, çocuklarımızı ve toplumu geleceğe daha iyi hazırlamak adına “Mimar Sinan Müşavir Mühendis ve Mimarlar Birliği Derneği” kurulmuştur.

Modern toplumlarda takım çalışması ve örgütlü toplum yapısını oluşturabilmiş olan milletler birçok bakımdan diğer milletlere üstünlük sağlamışlardır. Bu sebeple mimarlık ve mühendislik mesleğindeki arkadaşlarımızın birbiri ile dayanışma ile mesleklerini sürdürmesi şüphesiz verimliliklerini artıracaktır.

Hedefimiz mimarlık ve mühendislik ortak paydasındaki tüm sağduyulu kesimlere ulaşmaktır.

Farklı kesimden insanların katılımı ile tek ses ancak farklı renkler bir arada bulunabilecektir.

Kendimizi bu alandaki derneklere alternatif olarak değil “hayırda yarışan” bir rakip olarak görüyoruz. Birliğimizin aynı kulvardaki oluşumlardan farkı mimarlık, mühendislik, kentleşme, teknoloji ve hayat standartlarına ilişkin konulara derinlikli, kritik-analitik, felsefi ve entelektüel bakış açısıyla yaklaşması olacaktır' dedi.

Daha sonra Mühendishane projesinin tanıtımını yapan Sayın GARİP, amacımız 'Fütüvvet geleneğine ve medeniyet tasavvuruna sahip ve dünyada olup bitenleri kritik analitik süzgeçten geçirerek değerlendirebilme kabiliyetine sahip, Aslına ve nesline karşı kendini sorumlu hisseden, Çağın gerektirdiği entelektüel bilgiye sahip, Sosyal yönü güçlü, dünyayı iyi okuyabilen, Sorun çözme yeteneğine, Teknoloji ile barışık ve inovatif düşünceye, Sağlıklı ve kaliteli hayata ve çalışma prensibine sahip, İş işleyişi ve stratejilerini bilen, Piyasaya hazır Kişisel kariyer planını yapmış, Mesleğinin erbabı' mühendisler ve mimarlar yetiştirmek için mücadele etmekteyiz dedi.

Daha sonra, illerde gerçekleştirilecek olan etkinlikler faaliyetler görüşüldü konuşuldu. Program, il temsilcilerinin faaliyet planlarını anlatmasıyla tamamlandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2016, 08:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner4